Denizcinin anasayfası

Rolls- Royce’un yeni CEO’su; Tufan Erginbilgiç

Tufan Erginbilgiç endüstriyel teknoloji şirketi Rolls-Royce 'un CEO'su olarak atandı.

Mühendislik geçmişine sahip olan ve pek çok uluslararası şirkette görev yapan Tufan Erginbilgiç, 5 yılı yönetim grubunda olmak üzere 20 yılı aşkın süredir BP’de kariyerine devam ediyordu. Erginbilgiç, 2020’de son görevinden ayrılmadan önce BP’nin Rafineri, Petrokimya, Servis İstasyonu Ağı, Madeni Yağlar, Midstream operasyonları ve Air BP jet yakıtı operasyonlarını da içine alan alt iş birimini yönetiyordu.

Türk yöneticinin başarılı görev süresi boyunca büyük bir dönüşümün yaşandığı iş biriminde, rekor kârlılık elde edildi ve rekor düzeyde güvenlik performansı sağlandı. Havacılık ve uzay teknolojisi grubu GKN de dahil olmak üzere ağır sanayi ve imalat şirketlerinin çeşitli yönetim kademelerinde de görev aldı. Erginbilgiç, ayrıca 81 milyar dolarlık bir fonu yöneten özel sermaye şirketi olan Global Infrastructure Partners’ın da (GIP) ortağı.

Rolls-Royce Yönetim Kurulu Başkanı Anita Frew, Erginbilgiç’in atanmasıyla ilgili olarak; yatırımcılara sonuçlar sunma becerisiyle, önemli başarılar elde eden ekipleri yönetmiş bir lider olduğunu ve kendisinin Rolls-Royce’un oluşturduğu stratejik temellerin üzerine ekleyeceği katkıları görmeyi sabırsızlıkla beklediğini ifade etti.

Delmar Safety

Bunları da beğenebilirsin