Denizcinin anasayfası

Bandırma’nın kaptanını unutmadılar

TÜRKKAPDER, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü Samsun’a götüren Bandırma Vapuru'nun süvarisi, Kaptan İsmail Hakkı Durusu'yu mezarının başında andı.

Önce Denizcilik Dergisi’nde

Türk Uzak Yol Kaptanları Derneği (TÜRKKAPDER), Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü Milli Mücadele’yi başlatmak için Samsun’a götüren Bandırma Vapuru’nun kaptanı İsmail Hakkı Durusu’yu mezarının başında andı.

Durusu’nun mezarı başında düzenlenen anmaya, TÜRKKAPDER Genel Sekreteri Kaptan Zafer Akbulut, Yönetim Kurulu Üyesi Kaptan Kamil Mamat, Dernek Üyesi Kaptan Cahit Halil Güngördü, derneğin fahri üyesi Ali Bozoğlu ve aileleri katıldı.

Tuzla STK Platformu’nun düzenlediği “Milli Mücadelemiz’in 100. Yıl Kutlamaları”na ise TÜRKKAPDER adına Yönetim Kurulu Başkanı Kaptan Arif Bostan ve Muasip Üye Kaptan Tuğsan İşiaçık Çolak hazır bulundu.

Öte yandan, Medicana Eğitim Kurumları’na bağlı olarak faaliyet gösteren MBA Okulları Beylikdüzü Yerleşkesi’nde, iki gün önce, gerçekleştirilen “100. Yılda Kurtuluş’a Yolculuk” adlı davete ise TÜRKKAPDER’i temsilen Genel Sekreter Kaptan Zafer Akbulut katıldı ve anı defterini imzaladı.

İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Denizcilik Fakültesi Mezunlar Derneği’nin (DEFMED) Kozyatağı Hilton Otel’de düzenlediği İftar davetinde de Türk Kılavuz Kaptanlar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Muhammer Arslantürk ile beraber, TÜRKKAPDER adına Kaptan Zafer Akbulut hazır bulundu.


Bunları da beğenebilirsin