Denizcinin anasayfası

Baybora Yıldırım : ‘DEFAMED ileri görüşlülerin derneğidir’

İTÜ DEFAMED Cumhuriyet Yemeği'nde denizilik dünyası bir araya geldi.

İTÜ Denizcilik Fakültesi Mezunları Derneği’nin (DEFAMED) bu sene altıncısını düzenlediği Cumhuriyet Yemeği Marriott Hotel Asia’da gerçekleştirildi.

İTÜ DEFAMED üyelerinin yanısıra STK temsilcilerinin de hazır bulunduğu davete, İMEAK Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Recep Düzgit ile beraber yönetim kurulu üyeleri Mustafa Can ve Başaran Bayrak da katıldı.

Gecenin açılış konuşmasını yapan İTÜ DEFAMED Yönetim Kurulu Başkanı Baybora Yıldırıl, “Cumhuriyetimiz 96, derneğimiz 70 yıllık bir çınar. Derneğimiz, cumhuriyetimiz 26 yaşında iken, çok ileriyi gören, Cumhuriyet sevdalısı, Atatürk ilkelerini benimsemiş ağabeylerimiz tarafından Bakır gemisinin zabitan salonundan fikir olarak kuruldu. 29 Ekim Cumhuriyet bayramımız kutlu olsun” dedi.

PTT tarafından DEFAMED’in 70’inci Yılı’na özel basılan hatıra pulu mezunlardan büyük ilgi gördü. Gecenin gerçekleşmesine katkı sunan sponsorlara teşekkür plaketlerinin verilmesinin ardından önce Trio on Stage sahne alırken, ardından Bay J Orkestrası misafirlere müzik ziyafeti çekti. Türkiye Denizcilik Federasyonu (TÜRDEF) Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Dereli de konuklara iki şarkılık mini bir konser verdi.

Fotoğraf birincisi Teke oldu

Gecede ayrıca, “Denizden Gelenler” fotoğraf yarışmasının sonuçları da açıklandı. Konukların oylarıyla İTÜ Denizcilik Fakültesi 2002 Güverte mezunu Önder Harun Teke’nin fotoğrafı birinci olurken, kendisinin ödülünü Zenith Denizcilik Yetkilisi Görkem Elmalıpınar, İTÜ DEFAMED Genel Sekreteri Ayşe Aslı Başak’ın elinden aldı.

İTÜ DEFAMED Yönetim Kurulu
Bu sene Balık Günü’nde 40’ıncı yıl plaketlerini alacak olan YDO 1979 mezunları da hatıra fotoğrafı çektirdi.


Bunları da beğenebilirsin