Denizcinin anasayfası

İTÜ Denizcilik Fakültesi NTV’de

Sadece Denizcilik Dergisi’nde

İTÜ ve İTÜNOVA Teknoloji Transfer Ofisi’nin birlikte yürüttüğü, Türkiye Petrolleri A.O. ’nın destekleriyle gerçekleşen açık denizde can kurtarma eğitimine NTV’de yer verildi. Tuzla yerleşkesinde yapılan hazırlık eğitimlerini görüntüleyen NTV, projeye ilişkin yetkililer ile röportaj gerçekleştirdi.

“Döviz tasarrufu sağlayacağız”

İTÜ Denizcilik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Oğuz Salim Söğüt, eğitimlere ilişkin şunları söyledi: “Yavuz ve Fatih gemilerimizde çalışan personel bu eğitimden geçiyor ama bu kez yurt içinde bizim tesisimizde geçecekler. Çok önemli bir döviz tasarrufu sağlanacak ve uluslararası yetkinliğimiz onaylanmış olacak. Offshore petrol ve gaz endüstrisinde son derece sıkı standartlar var çünkü tehlikeli iş grubunda. Bu şirketlerde çalışacak olan tüm personelin temel emniyet, farkındalık ve acil duruma müdahale eğitimlerinden geçmesi gerekmekte.”

“Akademik çalışmalar devam ediyor”

İTÜ Öğretim Görevlisi İsmail Kandemir eğitimlere ilişkin şu ifadeleri kullandı: “ Hocalarımızın hepsi eğitim görevlisi ve araştırma görevlisi burada zaten akademik çalışmalar devam ediyor. Ayrıca doktoralarını da gerçekleştiriyorlar.”

“Takvimden tasarruf ediyoruz”

İTÜNOVA Offshore Center Genel Koordinatörü Beyza Yorulmaz, “Daha önce bu eğitimler için yurt dışına gitmek zorunda kalıyordu hem artık takvimden tasarruf etmiş oluyoruz hem de milli sermaye ülkemizde kalıyor” dedi.


Bunları da beğenebilirsin