Denizcinin anasayfası

Kapt. Öztürk MDTO genel sekreteri oldu

Yüksek Denizcilik Okulu ( YDO ) 1984 Güverte mezunu Kapt. Mesut Öztürk, genel sekreter yardımcılığını yaptığı Mersin Deniz Ticaret Odası’nın ( MDTO) genel sekreteri oldu.

Halen Türkiye Denizcilik Federasyonu ( TÜRDEF) Mersin Temsilciliği görevini de yürüten Kapt. Mesut Öztürk, deniz hizmetlerinin ardından Denizcilik Müsteşarlığı Mersin ve Samsun Bölge Müdürlüğü ile Denizcilik Müsteşarlığı’nda Müsteşarlık Müşaviri olarak görev yaptı.

Öztürk, 2011 yılından beri Mersin Deniz Ticaret Odası’nda Genel Sekreter Yardımcısı olarak görev yapıyordu.

Genel Sekreterliğe atanmasıyla ilgili açıklamalarda bulunan Öztürk, emekli olmasıyla beraber yerine atandığı Korer Özbenli ile Denizcilik Müsteşarlığı’nda da birlikte çalıştıklarını belirterek kendisinin yönetme becerisi ve bilgi birikiminden çok şey öğrendiklerini kaydetti.

Öztürk, “Bölgemizi çok iyi tanıyorum. Üyelerimizin ve bölgemizin sorunlarını biliyorum. Bizler de çalışma arkadaşlarımızla Odamızı bulunduğu çizgiden daha yukarılara çıkarmaya gayret ederek Mersin Deniz Ticaret Odası’na, denizcilik camiamıza ve bölgemiz denizciliğine en iyi şekilde hizmet vermeye çalışacağız” dedi.


Bunları da beğenebilirsin