Denizcinin anasayfası

Kaptan Anul en etkili 50 İK yöneticisi arasında

Kaptan Kaan Anul, Fortune dergisinin "Türkiye’nin En Etkin 50 İK Yöneticisi" listesinde yer aldı.

Fortune Türkiye ve DataExpert işbirliğiyle gerçekleştirilen “Türkiye’nin En Etkin 50 İK Yöneticisi Araştırması” CHRO Summit Listesi açıklandı.

İTÜ Denizcilik Fakültesi 2001 Güverte mezunu Kaan Anul, listede doğrudan denizcilik sektöründen yer alan tek isim oldu. Anul, 2010 yılından bu yana Kumport bünyesinde insan kaynaklarından sorumlu genel müdür yardımcısı olarak görev alıyor.

“Bizim için çok değerli”

Denizcilik Dergisi’ne konuşan Anul, alanında uzman akademisyenlerin ve sektörden uzmanların yer aldığı danışma kurulunun incelemesi ile belirlenen, “En Etkin 50 İK Yönetici Araştırması” listesinde Kumport adına yer aldığım için çok mutluyum. Fortune Türkiye gibi uluslararası bir yayın kuruluşunun araştırmasında, en etkin 50 İK liderinden biri olarak yer almak bizim için oldukça değerli. Çalışanlarımızın ihtiyaç ve taleplerini dinleyerek kurumsal ve etik değerlerimiz çerçevesinde çözümler üretmeye çalışıyoruz. Bu kapsamda çalışanlarımızın performansını artırmak, onların motivasyonunu en üst seviyede tutmak ve organizasyonel gelişimi sürdürülebilir kılmak üzere çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

İlk 50 nasıl belirleniyor?

“Türkiye’nin En Etkin 50 İK Yöneticisi Araştırması”, şirketlerin en önemli sermayesi olan insan kaynağını en etkin biçimde yöneten, kurum öncelikleri doğrultusunda fark yaratan ve benzersiz uygulamaları hayata geçiren kişilerden oluşuyor. Liste, Türkiye’nin önde gelen kuruluşları; ciro, kârlılık, hissedar yapısı, sektör çeşitliği ve çalışan sayısı yönlerinden analiz edilerek ve ardından İK liderlerinin performansı incelenerek oluşturuluyor.

Türkiye’nin en büyük bin şirketi üzerinden yapılan bu incelemeyle İK yöneticileri kapsamlı bir araştırma metodolojisi ile değerlendiriliyor. Ardından, alanında uzman akademisyen ve sektörden uzmanların yer aldığı danışma kurulunun titiz incelemesi gerçekleşiyor.

Kaan Anul kimdir?

1979 yılında dünyaya gelen Kaan Anul, 1997’de Özel Boğaziçi Lisesi’nden mezun olduktan sonra İstanbul Teknik Üniversitesi’nden çift ana dal diploması ile 2002 yılında Denizcilik Fakültesi Güverte Bölümü ve 2003 yılında İşletme Mühendisliği’nden lisans derecelerini aldı.

2005 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi’nden Ekonomi Hukuku Yüksek Lisans ve 2012 yılında Özyeğin Üniversitesi’nden Yöneticiler için İşletme Yüksek Lisans derecelerini aldı.

Şu an Piri Reis Üniversitesi, Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği Bölümü’nde doktorasına devam eden Anul, kariyerine 2001 yılında Turkon Holding bünyesinde 3. kaptan olarak başladı ve 2003 – 2010 yılları arasında Turkon Line’da Hukuk ve Sigorta Müdürü olarak görev aldı.

2010 yılından itibaren Kumport bünyesinde insan kaynaklarından sorumlu genel müdür yardımcısı olarak çalışan Anul, buradaki görevinin yanısıra ARPAŞ ve ALTAŞ’ta yönetim kurulu başkan yardımcısı olarak görev alıyor. Ayrıca KALDER ve TURMEPA üyesi olan Anul, KALDER’in gönüllü değerlendiricisi olarak çalışıyor.


Bunları da beğenebilirsin