Denizcinin anasayfası

Ortak Akıl Konferansı’nda iki YDO’lu

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından düzenlenen Ortak Akıl Konferansı'nda STK'ları Kapt. Koray Karagöz ve Müh. Nuri Mert Can temsil edecek.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, 6 ile 8 ekim 2021 tarihleri arasında Atatürk Havalimanı C Terminali’nde düzenlenecek olan 12. Haberlerleşme ve Ulaştırma Şurası öncesinde Ortak Akıl Konferansı gerçekleştiriyor. Lojistik, mobilite ve  dijitalleşmenin masaya yatırılacağı şura kapsamında 8 – 11 Temmuz 2021 tarihleri arasında NG Afyon Otel’de düzenlenecek konferansta denizcilik STK’larını temsilen Kapt. Koray Karagöz ve Müh. Nuri Mert Can hazır bulunacak.

Ortak akıl konferanslarında katılımcılar, konulara göre, çalışma gruplarına ayrılıyorlar ve fikirlerini masaya yatırıyorlar. Çıkan sonuçlar bir rapor ile kamuoyuna ve sektöre duyuruluyor.

Kapt. Koray Karagöz kimdir?

İTÜ Denizcilik Fakültesi Güverte 1997 mezunu Kapt. Koray Karagöz halen Türkiye Denizcilik Federasyonu (TÜRDEF) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, İTÜ Denizcilik Fakültesi Mezunları Sosyal Yardım Vakfı (DEFAV) Yönetim Kurulu Üyesi ve Türk Uzak Yol Gemi Kaptanları Derneği İkinci Başkanı olarak görev yapıyor. Kapt. Karagöz, iş hayatında ise halen Marine Line Coating San. Tic. ve Dış. Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve kurucu ortağı olarak görevini sürdürüyor.

Müh. Nuri Mert Can kimdir?

İTÜ Denizcilik Fakültesi Makine 2012 mezunu Müh. Nuri Mert Can ise İTÜ Denizcilik Fakültesi Mezunları Sosyal Yardım Vakfı (DEFAV) ve İTÜ Denizcilik Fakültesi Mezunları Mezunları Derneği’nin (DEFAMED) yönetim kurulu üyeliği görevini üstleniyor. Can iş hayatında ise halen Transbosphor Denizcilik Genel Müdür Yardımcılığı görevini sürdürüyor.


Bunları da beğenebilirsin