Denizcinin anasayfası

Beykozlu denizciler buluştu

Denizcilik camiası Beykoz Denizciler Derneği'nin kahvaltı davetinde buluştu.

Çelik Çelikyaman
celik@DenizcilikDergisi.com

Türkiye Denizcilik Federasyonu (TÜRDEF) üyesi Beykoz Denizciler Derneği’nin düzenlediği geleneksel kahvaltı daveti Şehit Hatları Çubuklu Arabalı İskelesi’nde gerçekleştirildi.

Derneğin yönetim kurulu başkanı Sedat Kesim’in ev sahipliği yaptığı davete İMEAK Deniz Ticaret Odası (İDO) Başkanı Kaptan Salih Zeki Çakır, TÜRDEF Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Dereli, Türk Uzak Yol Kaptanları Derneği (TÜRKKAPDER) Genel Sekreteri Kaptan Zafer Akbulut ve Vento Denizcilik Genel Müdürü Teoman Akyol’un da aralarında bulunduğu seçkin davetli topluluğu katıldı.

Katılımlarla güçleniyoruz

Beykoz Denizciler Derneği’nin TÜRDEF’e katılmasıyla beraber yeni enerji ve güç temin ettiklerini belirten TÜRDEF Yönetim Kurulu Başkanı Mühendis Erkan Dereli, “Böylece 20 STK ve 4 onursal kuruluş TÜRDEF’in üyesi haline geldi. Katılan, güç veren her kuruma teşekkür ederim” dedi.

Kaliteyi artırmamız gerekiyor

İMEK DTO Meclis Başkanı Kaptan Salih Zeki Çakır ise, Beykoz Barbaros Hayrettin Paşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi mezunlarının çok iyi işler yaptığını belirterek, “DTO olarak da meslek liselerine özel önem veriyoruz. Bununla ilgili Milli Eğitim Bakanlığı ile bir çalışma başlatık. Eğitimde kalite ve niteliğin artırılmasına çalışıyoruz” diye konuştu.

Küslükler unutulmalı

Beykoz Barbaros Hayrettin Paşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Habip Küçükseymen ise okulun eksikleri olduğunu dile getirerek, “Zamanla bazı küslükler meydana gelmiş. İnsanlar okuldan uzaklaşmışlar. Bunların unutulması gerekiyor. Ortak amacımız belli ve bu amaçta bir araya gelmemiz gerekiyor” dedi


Bunları da beğenebilirsin