Denizcinin anasayfası

Berfu Güven’in “güvenli” tatili

Koronavirüsün olumsuz etkilediği sektörlerin başında turizm gelse de, turizmin bir çeşiti özellikle bu sene çok tercih edilir hale geldi. Birçok insan, sosyal mesafe kaygısından dolayı tatil köylerinde veya otellerde tatil yapmak yerine yat kiralayarak açılmayı tercih ediyor. Bu isimlerden birisi de NTV’de yayınlanan Geri Sayım, Piyasa Ekranı ve Arka Koltuk programlarının sunucusu Berfu Güven.

Güven, ailesiyle beraber İzmir Urla merkezli ATA YACHTING’ten kiraladığı Mrs Elcih adlı delux guletle Ege Denizi’nin tadını çıkarıyor.

Dezenfeksiyon nasıl yapılıyor?

ATA YACHTING Yönetim Kurulu Başkanı Kapt. Ali Burçin Eke pandeminin yarattığı bu ilginin denizi tanıyacak ve sevecen insan sayısını katlayacağını söylüyor.

Tatil yapmak isteyenlerin mavi yolculuğa olan ilgisini “heyecan verici” olarak tanımlayan Eke, dezenfeksiyon uygulamalarında son derece titiz davrandıklarını belirterek, “Tüm Yat İşletmecileri, Yatırımcıları, Broker ve Acenteleri Derneği’nin (TYBA) önerdiği anti virüs özellikli sprey temizleyiciler ile yeni müşteriler yatlara çıkmadan önce ortamı tamamen sterilize ediyoruz” dedi.

Bölgenin en çekici guletlerinden

Guletlerle mavi tura çıkanların yeme içme ihtiyacını da personellerinin karşıladığını belirten Eke, bir kaptan, bir aşçı, bir hostes ve iki gemicinin sürekli hizmet verdiğini söyledi.

Bergu Güven ve ailesinin tercih ettiği Mrs Elcih, bölgenin en dikkat çekici guletlerinden. 2107’de inşa edilen ve 2019’de renevasyondan geçen Mrs Elcih’te tamamı klimalı altı yolcu kabini bulunuyor. 24 metre uzunluğunda ve 8 metre genişliğindeki gulette su sporları hizmeti de sunuluyor.


Bunları da beğenebilirsin