Denizcinin anasayfası

Yat kiralama koşulları ve fiyat tarifeleri

Yat kiralama taleplerinin en yoğun olduğu illerin başında gelen İstanbul'daki yat kiralama koşulları ile saatlik ve günlük yat kiralama ücretleri hakkında ihtiyacınız olan tüm bilgileri bu haberde sizlerle paylaşacağız.

Advertorial

Öncelikle bilmelisiniz ki İstanbul yat turizmi sadece güneşli ve sıcak havalara sahip İlkbahar ve Yaz ayları ile sınırlı olmayıp soğuk ve yağışlı geçen Sonbahar ve Kış aylarında da kesintisiz olarak devam etmektedir. Güzel havalarda açık halde olan yatların arka havuzu olumsuz hava koşullarında şeffaf branda ile tamamen kapatılarak dışarısı ile hava alışverişi kesilmekte, gerekirse ısıtma sistemleri de devreye sokularak misafirlerin memnun kalacağı ortam sıcaklığı sağlanmaktadır. Yani kiralık yatlarda Sonbahar ve Kış aylarında da en az Yaz aylarındaki kalitede turlar organize edebilirsiniz.

SAATLİK KİRALAMALAR EN AZ 2 SAATTİR

Boğazdaki kiralık yatlar için en az kiralama süresi 2 saat olarak belirlenmiştir. 2 saatten çok daha kısa süreli hatta 30 dakika bile kiralama yapılmak istense yine 2 saatlik kiralama ücretinin ödenmesi gerekecektir. Saatlik yat kiralama hizmeti alınarak İstanbul Boğazında en sık organize edilen turların başında yatta doğum günü kutlaması, evlenme teklifi, yıldönümü yemeği, bekarlığa veda partisi, fasıl gecesi, mezuniyet balosu, iftar programı, iş yemeği ve toplantı organizasyonları geliyor. Tüm organizasyonlar yat kiralama şirketlerinden kahvaltı, kokteyl ve yemek menüsü hizmeti alınarak planlanabileceği gibi yatları kuru olarak kiralayıp kendi yiyecek ve içeceklerinizi yanınızda getirebilme imkanına da sahipsiniz. Bazı lüks yat sahipleri yata dışarıdan yiyecek ve içecek getirilmesini kabul etmeseler de çoğunluk sorun çıkarmadığından bunu istisnai bir durum olarak kabul edebilirsiniz.

GÜNLÜK TURLAR 8 SAAT SÜRÜYOR

Günlük kiralamalar genelde Adalar ve Boğazda organize edilen yüzme turu organizasyonları için tercih edilmektedir ve sabah 10:00’da başlayıp akşam üzeri 18:00’da sona erecek şekilde toplamda 8 saat üzerinden gerçekleşir. Akşam turları 19:00’dan itibaren başladığından kiralanan yatın en geç 18:00 gibi terk edilmesi gerekir ki bir sonraki organizasyon için yat temizlenerek hazır hale getirilebilsin. Akşam bitiş saatinde bir oynama yapılamamakla birlikte misafirlerden talep gelirse sabah başlangıç saati 09:00’a alınarak yüzme turları 9 saat olarak yapılabilir ve bu ekstra 1 saat için genelde ekstra bir ücret talep edilmez. Yüzme turları dışında günlük kiralama yapıp doğum günü ve bekarlığa veda partisi düzenleyenlerin sayısı da oldukça fazladır.

YATLAR İSTEDİĞİNİZ YERDEN HAREKET EDER

Kiralık yatlar boğazda genelde Bebek, Arnavutköy, Bebek ve Kuruçeşme sahillerinde bağlı olduğunden kalkış ve varış noktası olarak genelde bu sahilleri kullanırlar. Bu noktalara 5-10 dakikalık yakın mesafedeki Rumeli Hisarı, Ortaköy, Kuleli ve Kandilli sahillerini de herhangi bir ek ücret talep etmeden kullanabilirler ancak daha uzak mesafedeki yerlerden yata giriş yapmak ya da inmek isteyen müşterilerin ilave ücretler ödemesi gerekecektir. Ayrıca marina ve iskele gibi ücretli kullanıma açık olan yerlerin kullanılmasını talep eden müşterilerin bu noktalardaki palamar ücretlerini ödemeleri gerekiyor çünkü yat kiralama şirketleri sadece boğazdaki ücretsiz alış-bırakış yerlerini kullanmaktalar.

KURUMSAL YAT KİRALAMA ŞİRKETİ BOĞAZ ÇOCUĞU

Keyifli vakit geçirmek adına boğaz turu yapmak ya da özel günlerinizi emanet edeceğiniz güvenilir Yat Kiralama şirketi arıyorsanız boğazda 15 yılı aşkın süredir profesyonel bir ekiple bireysel ve kurumsal organizasyonlar düzenleyen Boğaz Çocuğu yat kiralama ve organizasyon şirketinden destek alabilirsiniz. Filosundaki lüks yatları son derece makul ücretler karşılığında kiralayarak sevdikleriniz ve önemli misafirlerinizle birlikte son derece keyifli saatler geçirebilirsiniz. Şirketin bir çok web sitesi mevcut ancak ana sitesi olarak yatkiralama.com adresini kullanıyor.

Bu sitede müşteri adaylarının en çok merak ettiği konu olan saatlik ve günlük yat kiralama fiyatları ( 600 TL – 4000 TL ) ile menüler ve sunulan tüm ekstra hizmetler için talep edilen ücretler ayrıntılı olarak paylaşılmış. Sitedeki fiyatlar sayfasına giriş yaparak fiyat listesini tablo halinde görebileceğiniz gibi kiralık yatların detay sayfasındaki fiyat hesaplama tablosunu kullanarak basit bir şekilde kendinize özel yat kiralama paketi de hazırlayabilirsiniz. Evet, fiyat teklifi almak için şirketi aramanız ya da e-mail göndermeniz gerekmiyor çünkü ihtiyacınız olandan çok daha fazlası yatkiralama.com sitesinde mevcut. Ayrıca siteden önceki organizasyonlar esnasında amatör olarak çekişmiş video ve fotoğrafların yanı sıra güzergah bilgisi, menü detayları, sıkça sorulan sorular ve cevaplarına da ulaşabilirsiniz. Fiyatlar dahil merak ettiğiniz her şeyi siteden öğrendikten sonra rezervasyon yaptırmak için iletişim sayfasındaki bilgileri kullanarak şirketle temasa geçebilirsiniz.

Seçtiğiniz yatı istediğiniz zaman diliminde kendi adınıza rezerve konuma getirebilmeniz için yapmanız gereken ilk şey organizasyon için yat kiralama şirketine ödemeniz gereken toplam ücretin yarısını kaparo olarak kendilerine göndermektir.

Kaparo ödemesini almadan rezervasyon yapmayıp kısa süreli geçici opsiyonlar alıyorlar. Yaz ayları ve özellikle hafta sonu günleri (Cuma, Cumartesi ve Pazar) boğazdaki tüm yatlar yoğun rezervasyon talebine maruz kaldıklarından mümkün olduğunca elinizi çabuk tutup rezervasyon işlemini hızlıca halletmenizi tavsiye ederiz.

O halde yatkiralama.com linkini tıklayıp şirketin resmi web sitesinden fiyatlar başta olmak üzere ihtiyacınız olan tüm bilgileri aldıktan sonra istediğiniz gün ve saatler arasında rezervasyon yaptırmak için şirketle iletişim kurun.

Şimdiden iyi eğlenceler!


Bunları da beğenebilirsin