Denizcinin anasayfası

Fatsa Deniz Bilimleri’nde mezuniyet ve simülatör heyecanı

Fatsa Deniz Bilimleri Fakültesi mezuniyet töreni ve simülatör eğitim merkezi açılışı törenle gerçekleştirildi.

Ordu Üniversitesi Fatsa Deniz Bilimleri Fakültesi Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği Bölümü 2021-2022 eğitim öğretim yılı mezuniyet töreni ve simülatör eğitim merkezi açılışı törenle gerçekleştirildi.

Fatsa Deniz Bilimleri Fakültesi Dekan’ı Prof. Dr. Özkan Uğurlu konuşmasında, fakülte mezunlarının deniz örf ve adetlerine bağlı, çalışkan, yetenekli ve tam donanımlı uzakyol vardiya zabitleri olduklarını söyledi.

Pandemi dolayısıyla son iki sene mezuniyet töreni yapılamayan Fatsa Deniz Bilimleri Fakültesi mezuniyet törenine denizcilik camiasından geniş bir katılım oldu. Sektörün önde gelen kurum ve kuruluşlarının temsilcilerini bir araya getiren törene Fatsa Deniz Bilimleri Fakültesi akademik ve idari personeli, ulusal ve yerel basın ile öğrencilerin aileleri katıldı.

Törende İMEAK Deniz Ticaret Odası (DTO) Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Kıran, Türk Armatörler Birliği (TAB) Yönetim Kurulu Başkanı Cihan Ergenç, TMMOB Yürütme Kurulu Üyesi Feramuz Aşkın, GEMİMO Yönetim Kurulu Üyesi Salih Bilal, TÜRDEF Yönetim Kurulu Başkanı Kapt. Arif Bostan, Türk Uzakyol Gemi Kaptanları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Kapt. Zafer Akbulut, Türkiye Denizciler Sendikası Yönetim Kurulu Başkanı İrfan Mete, Türk Kılavuz Kaptanlar Derneği Başkanı Kapt. Mutlu DÜNDAR, Türk Loydu Vakfı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ufuk Teker ve ORFADDER Yönetim Kurulu Başkanı Harun Akbaş hazır bulundu.

Öncelik eğitim kalitesi

Mezuniyet töreninin ardından IMEAK Deniz Ticaret Odası (DTO) katkılarıyla kurulan simülatör eğitim merkezinin açılışı yapıldı. Açılışta konuşan Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Akdoğan, Ordu Üniversitesi Fatsa Deniz Bilimleri Fakültesi’ne ve ülkemizin denizcilik eğitimine verdikleri katkı ve destekler için İMEAK Deniz Ticaret Odası (DTO) Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Kıran ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür etti. Tamer Kıran ise günümüzde Türkiye’nin yeterli sayıda denizci yetiştirdiğini, artık eğitim kalitesini daha yukarı taşımaya gayret edilmesine vurgu yaptı.

IMEAK DTO Simülatör Merkezi’nde 270 derece görüş açısına sahip Tam Donanımlı Köprüüstü Simülatörü’ne ek olarak 120 derece görüş açısına sahip Tam Donanımlı Köprüüstü Simülatörü, 6+1 istasyonlu GMDSS simülatörü, 6+1 istasyonlu Sıvı Yük Elleçleme Simülatörü ve 8+1 istasyonlu ECDIS/RADAR Simülatörü bulunuyor.


Bunları da beğenebilirsin