Denizcinin anasayfası

31 küçük tersaneye 20 milyon dolarlık destek

MARAD, ABD'de  31 küçük tersaneye yaklaşık 20 milyon dolar destek verdi

Amerika Birleşik Devletleri Ulaştırma Bakanlığı’nın bir kuruluşu olan Amerika Birleşik Devletleri Denizcilik İdaresi (MARAD), 15 eyalette 31 küçük tersaneye 19,6 milyon dolar hibe verdi.

MARAD, 2008 yılından bu yana ülke çapında 32 eyalet ve bölgede yaklaşık 262,5 milyon dolarlık 300 tersaneye hibe etti.

Hibe desteği ile küçük tersanelerin iyileştirilmesi, üretkenliğinin artırması ve yerel istihdam olanaklarının  atrılması amaçlanıyor.

Tersane hibe alıcılarından bazıları arasında Steiner Shipbuilding, Thames Shipyard and Repair, Eastern Shipbuilding Group, St. Johns Ship Building, Conrad Shipyard, Omega Shipyard, Metalcraft Marine US, Philly Shipyard ve BRIX Marine yer alıyor.

ABD Ulaştırma Bakanı Pete Buttigieg “Küçük işletmeler Amerikan ekonomisinin bel kemiğidir ve küçük tersaneler Amerika’nın denizcilik endüstrisinde kritik bir rol oynamaktadır. Bu hibeler doğrudan ülke çapındaki küçük tersanelere gidecek ve yerel işlerin korunmasına ve yaratılmasına, Amerika’nın denizcilik endüstrisinin güçlendirilmesine ve ekonomik güvenliğimizin desteklenmesine yardımcı olacak.  MARAD’ın Küçük Tersane Hibe Programı, hibeler sağlayarak, ekipman tedarikini ve personelin eğitimini kolaylaştırmayı amaçlıyor” açıklamasını yaptı.

Denizcilik yöneticisi vekili Lucinda Lessley ise MARAD’ın küçük tersanelere yaptığı hibe desteği ile ilgili olarak  şunları söyledi: “Bu hibeler küçük işletmelerin en iyi yaptıkları şeyi yapmalarına yardımcı olacak. Destek daha iyi ekipman, daha fazla üretkenlik ve küçük tersanelerimizden geçen daha fazla gemi ve  daha fazla yerel iş anlamına gelir.”


Bunları da beğenebilirsin