Denizcinin anasayfası

Alevler gemilere sıçramadan söndürüldü

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde kurulu bulunan tersaneler bölgesindeki yangın ekipleri harekete geçirdi.

Ereğli-Alaplı karayolunun Tersaneler Bölgesindeki Ustamehmetoğlu Gemi Tersanesinin deniz kıyısındaki atık lastiklere sıçrayan yangın kısa sürede büyüdü. Yangının büyümesi üzerine itfaiye ekiplerine haber verildi.

Alevleri gören vatandaşlar panik yaşarken, yangın bir vatandaşın cep telefonu görüntülerine yansıdı. Yangın ile birlikte siyah dumanlar gökyüzünü kapladı. Olay yerine gelen Kdz. Ereğli Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’ne bağlı ekipler yapım aşamasında olan gemilere alevlerin sıçramamasını önleyerek yangını kontrol altına aldı. Ekipler, ardından soğutma çalışmasını tamamladıkları olay yerinden ayrıldılar.

Karadeniz Ereğli İtfaiye Müdürü Muhammet Ali Ateş, yangının, olay yerindeki bir hurda geminin parçalarının şalama ile kesimi sırasında, sıçrayan kıvılcımların, yakındaki hurda lastiklerin tutuşmasına neden olduğunu belirterek, “haber verilmesi üzerine kısa sürede olay mahalline giden ekiplerimiz, köpükle müdahalede bulundukları yangını önce kontrol altına aldı, kısa sürede de söndürdü. Olayda her hangi bir yaralama yada can kaybı yaşanmadı” dedi.


Bunları da beğenebilirsin