Denizcinin anasayfası

Alogla ve Alamer sahibine kavuştu

Med Marine, Misurata Serbest Bölgesi için inşa ettiği MED-P16 serisi iki pilot botunu teslim etti.

Misurata Serbest Bölgesi, Libya’daki operasyonlarda kullanmak üzere Mart ayında Med Marine ile MED-P16 serisi iki gemi için bir sözleşme imzalamıştı. Gemilerin sekiz aylık inşa süresinin ardından Misurata Serbest Bölgesi, iki adet yüksek kalitedeki pilot botunu teslim aldı.

Özel bir nakliye gemisiyle Türkiye’den Libya’ya gönderilen Alogla ve Alamer kardeş gemileri, Camarc tarafından tasarlandı. MED-P16 serisi pilot botları, 16,50 metre uzunluğa ve 4,8 metre genişliğe sahip.

Med Marine CEO’su R. Hakan Şen, “Son teknoloji iki adet MED-P16 serisi pilot botunu, Misurata Serbest Bölgesi’ne teslim etmekten büyük mutluluk duyuyoruz. MED-P16, çelik gövde ve alüminyum üst yapıdan oluşan kanıtlanmış, standart tasarıma sahip modern bir gemidir ve mükemmel deniz tutuşu ile birlikte transfer hızlarında, hızlı ve verimli çalışma sağlar. Güvenli biniş için köprüden ve geniş güverteden 360 derecelik bir görünümle güvenlik optimize edilmiştir. Bu kız kardeşlerin, Misurata Serbest Bölgesi’nin mevcut filosuna değerli bir katkı sağlayacağına inanıyoruz. Med Marine ile Misurata Serbest Bölgesi arasındaki iş birliğinde emeği geçen herkese teşekkür ederim.” diye konuştu.

Misurata Serbest Bölgesi Başkanı Muhsin Sigutri, pilot botların teslimine ilişkin şunları söyledi: “MFZ pilot botları Alogla ve Alamer’in yapımında görevlendirilen MFZ teknik ekibi ile görüşmelerin yapıldığı sekiz aya yayılan inşa sürecinde Med Marine firmasına sağladıkları katkılardan dolayı en içten teşekkürlerimi ve şükranlarımı sunarım. Başarımızın önemli bir parçası olduğunuz için tekrar teşekkür eder, iş birliğimizi sürdürmeyi dört gözle beklerim.”

Pilot Botların Genel Özellikleri

Uzunluk: 16,5 metre

Genişlik: 4,8 metre

Draft: 1,3 metre

Tasarımcı: Camarc Design

Gövde: Çelik / Alüminyum

Sınıf: RINA C ✠Gövde, • MACH, FAST PİLOT BOAT, LIGHTSHIP, DENİZ BÖLGESİ 3

Yakıt Kapasitesi: 3,00 m3

Hız: 20+ knot

Motor: VOLVO PENTA D16


Bunları da beğenebilirsin