Denizcinin anasayfası

Ares ve ADSB’nin ortak çalışması 510 OPV görücüye çıktı

Ares Tersanesi ile ADSB iş birliği kapsamında tasarlanıp inşa edilen 51 metrelik açık deniz karakol gemisi için, Indo Defense’de görücüye çıktı.

Ares Tersanesi ile Abu Dabi Tersanesi iş birliği kapsamında tasarlanıp inşa edilen 51 metrelik açık deniz karakol gemisi için, 2-5 Kasım tarihleri arasında Jakarta’da düzenlenen Indo Defense 2022 Fuarı’nda Endonezya ile anlaşma imzalandı.

Ares Tersanesi ve ADSB tarafından tasarlanan 510 OPV açık deniz karakol gemisi, Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki EDGE Group’un denizcilik iştiraki ADSB ile ARES Tersanesi iş birliğinde inşa edildi.

Daha küçük gemi veya ekipman taşımacılığı ve çeşitli savaş sistemlerinin konuşlandırılması için yapılandırılabilen geniş bir güverteye sahip 510 OPV karakol gemisi, 65.000 litrelik yakıt kapasitesi ile arama ve kurtarma, diğer açık deniz faaliyetleri için daha uzun menzil ve dayanıklılık sağlamak üzere tasarlandı.

ADSB CEO’su David Massey: “ADSB ve ARES Tersanesi iş birliğiyle tasarlanarak inşa edilen karakol gemisini piyasaya sürmekten gurur duyuyoruz.” diye konuştu.

ADSB’nin gemi inşa ve mühendislik direktörü Francesco Lo Monaco da yaptığı açıklamada “OPV’nin testleri, ilgili makamlar ve sınıflandırma kuruluşları tarafından başarılı bir şekilde gerçekleştirildi ve onaylandı.” dedi.

Ares Tersanesi ile ADSB’nin iş birliği içinde inşa edilen ve çeşitli silah sistemleri ile donatılan 510 OPV’nin tepesinde bir gözetleme radarı, navigasyon sensörleri, uydu iletişim kubbesi, elektronik harp sensörleri ve ateş kontrol ekipmanı ile birleştirilebilen kompozit bir direk bulunuyor.


Bunları da beğenebilirsin