Denizcinin anasayfası

ARES’in yeni genel müdürü belli oldu

ARES Tersanesi, genel müdürlüğe Utku Alanç’ın getirildiğini duyurdu.

Kariyerine 2001 yılında Türk Deniz Kuvvetleri Komutanlığında subay olarak başlayan Alanç, hücumbot, denizaltı, mayın avlama gemileri ve MİLGEM sınıfı korvetlerin gemi inşa ve tedarik projesinde görev aldı.

2014 yılında ELD ve Konfigürasyon Müdürü olarak ARES Tersanesine katılan Alanç, iki yıllık ELD ve Konfigürasyon Müdürlüğü süresince, uluslararası bakım sözleşmeleri ve hizmet satış programları hitamında 2016 yılında iş geliştirme, satış/pazarlama, ELD ve bilgi teknolojilerinden sorumlu genel müdür yardımcılığına getirildi.

Elektrik ve elektronik mühendisliği lisans ve kontrat yönetimi yüksek lisans derecelerine sahip olan ALANÇ, kısa süre önce London Business School Senior Executive Programme müfredatını başarıyla tamamladı.

Utku Alanç, “ARES Türkiye’nin en büyük gemi ihracatçısı ve en hızlı büyüyen firması konumunda. Uluslararası arenada ise öncü ve yenilikçi bir tersane. Beş yıl önce ARES’e katılışımdan bu yana olağanüstü bir ekiple çalışma fırsatı yakaladım. Bu dönemde, gemi inşa projelerinin uzun takvimlerini de göz önünde bulundurduğunuzda, az zamanda büyük işler başardık. Önümüzdeki dönemde ürünlerimizi dost ve müttefiklerimizin yer aldığı yeni kıtalara taşımak ve bu yönde başlattığımız altyapı ve personel yatırım programlarımıza hız vererek ARES’i en üstün üretim teknolojileriyle ve en yaratıcı, azimli, dinamik ekiple donatmaya devam edeceğiz.”

ARES Tersanesi Yönetim Kurulu Başkanı Kerim Kalafatoğlu da Alanç’ı genel müdür olarak görmekten mutluluk duyduğunu belirtti.

Kalafatoğlu, “Deneyimi ve çalışkanlığıyla, ARES’in dünya çapında süregelen başarısını daimi kılmak için önemli bir rol üstlenecek. Antalya merkezimizdeki ve yurt dışında konuşlu birimlerimizle yakın iş birliği içinde, müşteri memnuniyeti ve şirket hedeflerimize ulaşmamızı sağlayacağından hiç şüphem yok.” diye konuştu.

Kuruluşundan bu yana çeşitli ebatlarda 100’ün üzerinde gemi inşaa eden ARES Tersanesi halen Sahil Güvenlik Komutanlığı botlarını da üretiyor.


Bunları da beğenebilirsin