Denizcinin anasayfası

Birinci zabit Atlas Okyanusu’nda öldü

Atlas Okyanusu’nda ambar kontrolünü yapmak isteyen Birinci Zabit Erdem Bulat, düşerek hayatını kaybetti.

Dramar Denizcilik’in DS Sofie Bulker gemisi Brezilya’ya gidiyordu. Atlas Okyanusu’nda gemideki ambar temizliğini denetlemek isteyen İkinci Kaptan Erdem Bulat, aşağı inerken dengesini kaybederek düştü. Bulat gemide hayatını kaybetti.

Dramar Denizcilik’ten açıklama

Denizcilik camiasını yasa boğan vefatın ardından Dramar Denizcilik’ten açıklama geldi. Açıklamada şu ifadelere yer verildi :

Delmar Safety

“DS Sofie Bulker gemimizde 1.Zabit (2.Kaptan) olarak çalışan değerli meslektaşımız Erdem Bulat’ın dün akşam saatlerinde ve açık denizde gemi Brezilya’ya seyir halinde iken rutin ambar temizliği kontrolü için ambara inişi sırasında dengesini kaybederek ambar tabanına düştüğünü ve hayatını yitirdiğini üzülerek öğrenmiş bulunmaktayız. Gemi Süvarisi uydu telefon aracılığı ile Telesağlık desteğini ivedilikle almış, ancak yapılan tüm müdahalelere rağmen canımız Erdem Kaptan’ın kurtarılması mümkün olamamıştır. Bu üzücü haber gece ailesiyle de paylaşılmış olup, merhuma Allah’tan rahmet, ailesine, yakınlarına, Dramar Denizcilik çalışanlarına ve tüm denizcilik camiasına başsağlığı dileriz. Mekanı cennet olsun,ı şıklar içinde uyusun.

Kaynak: Yeniçağ


DM Group
Bunları da beğenebilirsin