Denizcinin anasayfası

Boğaz’da arızalanan gemiye KEGM müdahale etti

Kocaeli’nden Köstence’ye giden Annamaria D isimi kargo gemisi  Poyrazköy önlerinde makine arızası yaptı.

Kocaeli’nden Köstence’ye seyir halindeyken Poyrazköy önlerinde makine arızası yapan Annamaria D D isimi kargo gemisi için Kurtarma-8 ve Kurtarma-10 römorkörlerimiz ile KEGM-6 hızlı tahlisiye botumuz ivedilikle bölgeye sevk edildi. Boğaz trafiği çift yönlü olarak askıya alındı.

Kocaeli’nden Köstence’ye seyir halindeyken Poyrazköy önlerinde makine arızası yapan Annamaria D isimi kargo gemisi İstanbul Boğazı’nda, Poyrazköy önlerinde makine arızası yaptı.

Geminin makine arızası yapması nedeniyle çift yönlü askıya alınan gemi trafiğinin, geminin demirletilmesinin ardından yeniden başladığı bildirildi.

Delmar Safety

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğünün sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, “Kocaeli’den Köstence’ye seyir halindeyken Poyrazköy önlerinde makine arızası yapan Annamaria D isimi kargo gemisi için Kurtarma-8 ve Kurtarma-10 römorkörlerimiz ile KEGM-6 hızlı tahlisiye botumuz ivedilikle bölgeye sevk edildi. Boğaz trafiği çift yönlü olarak askıya alındı.” ifadesi kullanıldı.

Annamaria D isimli kargo gemisi İstanbul Gemi Trafik Hizmetleri koordinasyonunda, kılavuz kaptan, Kurtarma-8, Kurtarma-10 römorkörleri ile KEGM-6 botu refakatinde Büyükdere’ye demirletildi.

Kargo gemisinin demirletilmesinin ardından İstanbul Boğazı yeniden gemi trafiğine açıldı.


Bunları da beğenebilirsin