Denizcinin anasayfası

Ceyport’tan likit terminali

Tekirdağ'da hizmete başlayan Ceyport Likit Terminali'nin tanklarının kaplamasını ve izolasyonunu KRY'nin yaptığı öğrenildi.

HaberDenizde.com’dan edinilen bilgiye göre Türkiye’nin tren yolu bağlantılı en büyük intermodal limanı olan Ceyport Tekirdağ Limanı’nda, Trakya Bölgesi’nin en önemli kimyasal ve bitkisel yağ depolama terminali olan Ceyport Tekirdağ Likit Terminali hizmete başladı.

Bölge sanayisine önemli lojistik avantajlar sağlayan sıvı terminali, değişik kapasitelerde paslanmaz ve karbon çelik gövdeli tanklar ile toplam 70 bin metreküp depolama kapasitesine sahip. Tankların Chemline kaplamalarıyla ısı izolasyonlarının ise KRY Coating & Denizcilik tarafından yapıldığı öğrenildi.

Rıhtımla bağlantılı 5 adet buhar ısıtmalı ve izoleli boru hatlarıyla doğrudan gemiden terminale ürün alınabilirken, 5 hattan toplam 1000 metreküp/saat yükleme ve boşaltma yapılabiliyor.

Uluslararası standartlara uygun olarak inşa edilen Ceyport Tekirdağ Likit Terminali’nde; toplam 5 kantar ve 6 adet tanker dolum kolu ile 20 farklı ürün için 24 saat kesintisiz hizmet veriliyor.


Bunları da beğenebilirsin