Denizcinin anasayfası

CMA CGM, TTIA terminalinin yüzde 50’sini aldı

Fransız nakliye grubu CMA CGM, İspanya'nın Total Terminal International Algeciras (TTIA) liman terminalinin yüzde 50'sini satın aldı.

Fransız denizcilik ve lojistik devi CMA CGM Group, CMA Terminals iştiraki aracılığıyla İspanya’nın Total Terminal International Algeciras (TTIA) liman terminalinin yüzde 50’sini satın aldı. Asya, Akdeniz ve Kuzey Avrupa arasındaki ticaretin kesişme noktasında Cebelitarık Boğazı’nda bulunan TTIA terminali, CMA CGM Group filosundaki en büyük konteyner gemilerini barındırma kapasitesine sahip.

30 hektarlık konteyner sahası alanı bulunuyor ve limandaki rıhtımın uzunluğu da 850 metre. Yıllık 1,7 milyon TEU kapasiteli çok kullanıcılı bir tesis olan TTIA terminali 2010 yılında hizmete açıldı ve Akdenizz bölgesindeki ilk yarı otomatik terminal.

CMA CGM Group ve Algeciras’taki ortakları, HMM ve DIF Capital Partners, terminali desteklemek ve geliştirmek için güçlerini birleştirecek.

CMA CGM Grubu Genel Müdür Yardımcısı, Christine Cabau Woehrel “”Akdeniz’in en işlek limanlarından birindeki bu yeni hisse senedi pozisyonu, aynı zamanda CMA CGM Group’un lider bir liman terminal operatörü olması için atılan bir adım.” açıklamasını yaptı. Grup şu anda 27 ülkede yan kuruluşları CMA Terminals ve China Merchants Holdings International ile ortak girişim olan Terminal Link aracılığıyla 48 liman terminalini işletiyor.


Bunları da beğenebilirsin