Denizcinin anasayfası

Damen’e üç yeni sipariş

High Speed Transfers (HST) Marine, Damen Tersaneleri’ne batarya ile çalışan üç FCS 2710 siparişi verdi.

Açık deniz enerji endüstrisi hizmetleri sağlayan High Speed Transfers (HST) Marine’nin sipariş ettiği botlar, Damen’in Antalya’daki tersanesinde inşa edilecek ve 2024 yılının başlarında teslim edilecek.

Damen Tersaneleri, gemilere hem limanda hem de açık denizde teknisyenlerinin alınmasını beklerken sıfır emisyonla çalışmalarını sağlayacak 27 metrelik botlar 190kW pillerle donatılacağını söyledi.


HST CEO’su Tom Nevin, “Filomuza FCS 2710 Hybrid’in eklenmesi, müşterilerimize açık deniz rüzgarında düşük karbonlu çözümler sağlama konusundaki güçlü taahhüdümüzü destekliyor.” dedi.

Damen’den Frederik van der Linde ise “HST Marine’in bu çığır açan CTV sınıfının ilk müşterisi olmasından çok memnunuz. Tom ve ekibi ilk FCS 2710’u pazara sundu ve şimdi ilk 2710 Hybrid’i alıyorlar. Damen’a olan öngörüleri ve güvenleri, modern CTV’nin evriminde önemli bir rol oynadı ve bu üst düzey gemileri teslim aldıkları için çok gururluyuz. Bu karşılıklı güven ve iş birliğine dayalı ilişkimizin gücünün bir kanıtıdır.” diye konuştu.


Botun Genel Özellikleri

Uzunluk: 26,8 metre

Genişlik: 10,5 metre

Derinlik: 4,3 metre

Draft: 2,3 metre

DWT: 30 ton

Hız: 25 knot

Personel: 25

Malzeme: Alüminyum


Bunları da beğenebilirsin