Denizcinin anasayfası

DEFAV’dan davet ve dayanışma çağrısı

İTÜ Denizcilik Fakültesi Mezunları Vakfı’nın (DEFAV) bu yıl 26’ncı kez düzenleyeceği DEFAV Geleneksel Dayanışma Gecesi 8 Temmuz 2023 günü Divan Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesisleri’nde düzenlenecek. DEFAV geceden elde edilecek geliri. öncelikle deprem mağduru öğrencilere olmak üzere burs ve yardım için harcayacak.

 

 

DEFAV 1995 yılında, denizde kaybettiğimiz mezunlarımızın eş ve çocuklarına, ihtiyacı olan mezunlarımıza sağlık ve eğitim yardımı yapmak, İTÜ Denizcilik Fakültesi öğrencilerine burs vermek, akademik kariyer yapmak isteyen mezunlarımıza akademik burs ve mali imkanlar sağlamak amacıyla kuruldu. Bugüne kadar da mezunların maddi ve manevi destekleriyle faaliyetlerini sürdürdü. DEFAV toplamda 11 bin 900 kişiye burs ve sosyal yardım sağlıyor, işletmesini yaptığı öğrenci yurdunda 550 öğrenciye ise en iyi koşullarda barınma temin ediyor.

DEFAV deprem felaketinde de DEFAMED’le birlikte başlattığı yardım kampanyasında, mezunlar ve camianın desteğiyle deprem bölgesindeki öğrenci ve mezunların aileleri için 42 konteyner, 200 çadır,18 jeneratör(yakıt-yağ-kablo dahil) teslim eti ve ayrıca acil ihtiyaçlar için 45 bin TL nakdi yardım yaptı. Ayrıca, depremin ilk haftasında deprem bölgesinde ihtiyacı olan 34 öğrencimizin her birine 5 bin TL olmak üzere toplamda 170 bin TL ödeye yapıldı.

 

TOPLAM 6.3 MİLYON TL’LİK BAĞIŞ 

Şu ana kadar da, gelen burs yardımları ile Mart-Nisan ayları için deprem mağduru 82 öğrenciye toplamda 450 bin TL ödeme yapıldı. Burs yardımı bir yıl boyunca yapılacak ve 82 öğrenciye minimum 3’er bin TL’den yaklaşık 2.5 milyon TL ödeme yapılacak. Şimdiye kadar toplam 3,8 milyon TL harcama yapan DEFAV, burslarla birlikte toplamda 6.3 milyon TL bağış yapmış olacak.

Tüm bu hizmetler, mezunların ve camianın göstermiş olduğu güven, maddi ve manevi desteklerle gerçekleştiriliyor. Giderek artan burs ve yardım ihtiyaçlarını karşılayabilmek ve yurt ücretlerini minimum seviyede tutabilmek ve deprem mağduru öğrencilerimize desteklere devam için DEFAV’ın bu gün çok daha fazla katkınıza ihtiyacı var.

 

GELENEKSEL GECENİN SPONSORU OLUN

DEFAV 26’ncı kez düzenleyeceği Dayanışma Gecesi’ni bu yıl da Divan Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesisleri’nde 8 Temmuz 2023 gecesi yapılıyor. Eda ve Metin Özülkü ile Melis’in sahne alacağı gecenin maliyetini karşılamak ve DEFAV’ın üstlendiği yardım kampanyalarına destek olmak için sektörün değerli temsilcilerinin sponsor olması bekleniyor.
Ana sponsor, Platin, Altın, Gümüş seçeneklerinden birisiyle DEFAV’ın yardımlarına sponsor olunabiliyor.
500’ü aşkın seçkin misafirin katılacağı kokteyl ve gala yemeğine sponsor olarak destek olan kurumların firma logoları davetiyelerde ve salondaki panolar ile dijital sunumda yer alacak. Kendilerine salonda Ana sponsor, Platin, Altın, Gümüş olarak salon yerleşim sıralaması ile 10 kişilik masa verilecek. Desteklerinden dolayı DEFAV Dayanışma Gecesi’nde sahneye davet edilerek plaketleri takdim edilecek. Duyurularda, yaptıkları katkıdan dolayı teşekkür sunulacak.

 


Bunları da beğenebilirsin