Denizcinin anasayfası

Denizci akademisyenlere global görev

İTÜ Denizcilik Fakültesi Öğretim üyeleri olan Blueanalytica Denizcilik Kurucu Ortakları Prof.Dr. Metin Çelik ve Doç.Dr. Kadir Çiçek, Azerbaycan İktisat Üniversitesi’ne Araştırma Merkezi Üyesi olarak destek vermeye başladı.

Prof.Dr. Metin Çelik ve Doç.Dr. Kadir Çiçek, 1930’da kurulan Azerbaycan’ın en köklü okullarından Azerbaycan Devlet İktisat Üniversitesi (UNEC) bünyesinde faaliyet gösteren Endüstriyel Veri Analitiği ve Karar Destek Sistemleri Araştırma Merkezi’nde üye olarak görevlendirildi.

Denizciliğin yeşil dönüşümüne çalışacaklar

Araştırma Merkezi’nin dönemsel odağı yeşil ve sürdürülebilir büyüme çerçevesi altında, yeşil enerji yatırımları, denizcilikte yeşil dönüşüm sürecinde işgücü geçişi, yenilikçi denetim sistemleri, yeni nesil sevk sistemlerinin operasyonel güvenilirlik analizi olarak belirlendi. Uzaktan çalışma esaslı olarak yürütülecek araştırma, geliştirme, proje ve girişim faaliyetlerinin ilk fazı 31 Aralık 2024 tarihinde tamamlanacak.

Denizcilik Dergisi olarak, okulumuzun denizci akademisyenleri Doç.Dr. Kadir Çiçek ve Prof.Dr. Metin Çelik’e üstlenmiş oldukları global görevde başarılar dileriz.

      Prof.Dr. Metin Çelik
   Doç.Dr. Kadir Çiçek


Bunları da beğenebilirsin