Denizcinin anasayfası

Denizci öğrencilere saldırı

KTÜ Denizcilik Fakültesi öğrencileri, okula gidebilmek için servis tuttunca minibüsçülerin saldırısına uğradı.

Karadeniz Teknik Üniversitesi Denizcilik Fakültesi’nde okuyan öğrenciler Sürmene dolmuşları çok dolu olduğu ve binemedikleri için kendilerine servis kiraladı.
Bunu duyan minibüsçüler önce servis şoförü bir odaya kapatarak darp ettiler, ardından denizcilik öğrencilerini servisten indirip küfür ederek saldırdılar.
Öğrencilerin darp raporu alarak şikayetçi oldukları öğrenildi. Minibüsçülerin Ocak 2024’de de yine servisi durdurarak öğrencileri aşağıya indirdikleri bildirildi.

GÜNCELLEME

Valilikten açıklama : İki gözaltı

Trabzon Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklamada, öğrencilerin kiraladıkları okul servisi aracının ilçede hat üzerinde çalışan minibüs şoförleri tarafından durdurulup, darbedilmeleri olayıyla ilgili 2 şüphelinin gözaltına alındığı duyuruldu.

Olaya ilişkin çok yönlü inceleme başlatıldığı ve şüpheli 2 kişinin arandığı belirtilen açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“İlimiz Sürmene ilçesindeki KTÜ Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği bölümü öğrencilerinin dolmuşlarda yer bulamadıkları için servis kiraladıkları gerekçesiyle, kiraladıkları özel servisin önü dolmuş şoförleri tarafından kesilerek servis şoförü ve içindeki öğrencilere tehdit ve hakaret edilip darp edildikleri yönünde sosyal medyada yer alan haberlerle ilgili olarak; Servis şoförü ve darp edilen öğrencilerin şikayetleri üzerine şüpheliler Ö.D., K.D., H.S., ve S.Y. hakkında Cumhuriyet Savcısının talimatıyla başlatılan tahkikat neticesinde şüpheliler Ö.D. ve K.D. gözaltına alınmıştır. Mezkur olayla ilgili Valiliğimizce de çok yönlü inceleme başlatılmıştır.”Bunları da beğenebilirsin