Denizcinin anasayfası

Denizciler Exposhipping Expomaritt İstanbul’da buluşacak

Denizcilik sektörü, 12-15 Ekim 2021 tarihlerinde Viaport Marina Tuzla'da düzenlenecek Exposhipping Expomaritt İstanbul' da buluşacak.

16. Exposhipping Expomaritt İstanbul Uluslararası Denizcilik Fuarı, 12-15 Ekim 2021 tarihleri arasında VIAPORT Marina Tuzla ‘da gerçekleştirilecek. Türk Gemi İnşa ve Yan Sanayinin uluslararası platformda dünya denizcileri ile buluştuğu Exposhipping Expomaritt İstanbul,2021 için çalışmalar yoğun bir şekilde devam ediyor.

Exposhipping İstanbul Fuarı, geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da Türkiye Gemi İnşa Sanayicileri Birliği (GİSBİR), Gemi, Yat ve Hizmetleri İhracatçıları Birliği ve Yalova Altınova Tersane Girişimcileri San. ve Tic A.Ş. başta olmak üzere sektörde yer alan tüm dernek, birlik, eğitim ve basın kurumları tarafından güçlü bir şekilde destekleniyor.

Tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi sürecinin negatif etkileri, aşılama çalışmalarının yaygınlaşması ile kontrol altına alınmaya çalışılırken, 2021 yılının sonbaharı itibarı ile uluslararası fuarların tekrar yoğun bir takvim çerçevesinde gerçekleştirilecek.

Fuar direktörü Esin Aslıhan Göksel, ”12-15 Ekim 2021 tarihleri arasında düzenlenecek Exposhipping İstanbul’a gelmek için kendilerini daha güvende hissedeceğine inanıyorum. İstanbul’un sonbahar ayındaki güzelliği ve hava koşullarının da avantajı ile misafirlerimizi açık havada ağırlamak üzere bir çok özel etkinliğin hazırlıklarını şimdiden yürütüyoruz” açıklamasını yaptı.

Fuar direktörü Esin Aslıhan Göksel, küresel ticaretin en önemli kanallarından biri olan denizcilik sektörünün faaliyetini aksatmadan sürdürüyor olması öncelikli hedef olduğunu belirterek ”Ülkemizde tersaneler ve yan sanayi üretim tesisleri alınan önlemler ile salgın sürecinde faaliyetlerine devam etti, hatta bu dönemde ihracat rekorları kırarak üstün bir performans sergiledi. Mevcut tamir-bakım aktiviteleri artarak devam ederken, yeni inşa alanında öne çıkan niş ürün yelpazemiz, inovatif çözümler ile farklı gemi tiplerinde hayata geçirilen İLKler ve Avrupa başta olmak üzere 130’dan fazla ülkeye bu ürünleri ihraç etmenin gururunu taşıyoruz. Askeri alanda son teknoloji ile donatılmış kendi askeri gemisini inşa edebilen ve ihracatını yapabilen bir ülke konumundayız. Mega yat ihracatında da dünya üçüncülüğümüzü uzun yıllardır koruyoruz.” dedi.

Göksel bu kapsamda sektör bileşenlerinin İMEAK Deniz Ticaret Odası’nın liderliğinde Exposhipping Istanbul markası altında biraraya geleceğini açıkladı.

Fuar , aynı zamanda uzman konukların sunumları ve güncel konuların ele alındığı konferans program ile de sektöre değer katan oturumlar ve buluşmalara ev sahipliği yapacak.


Bunları da beğenebilirsin