Denizcinin anasayfası

DTO 16. Fotoğraf Yarışması’nın teması ‘Deniz ve Çevre’

DTO  16. Fotoğraf Yarışması’nın başvuruları başladı. Yarışmanın bu yıl teması  ‘Deniz ve Çevre’ olarak belirlendi.

İMEAK Deniz Ticaret Odası tarafından organize edilen geleneksel Fotoğraf Yarışmasının 16. sı düzenleniyor. Bu yılkı yarışmanın teması ‘Deniz ve Çevre’ olarak belirlendi.

1 Mayısta başlayan başvurular 3 Haziran’da sona erecek. Yarışmada 1. olan fotoğraf 7 bin 500, 2. olan fotoğraf 5 bin ve 3. Oalan fotoğrafa ise 3 bin lira para ödülü verilecek. Ayrıca  mansiyon kazanan 4 adet fotoğrafa da bin 500’er lira verilecek. Sergilenmeye değer görülen 40 adet fotoğraf da 500’er liralık ödül alacak.

İMEAK Deniz Ticaret Odası tarafından Geleneksel 16. Fotoğraf Yarışması ile ilgili yapılan açıklama şöyle:

‘’Üzerinde yaşadığımız yeryüzünün en büyük gerçeği denizdir. Denizler yaşamımızı her yönüyle doğrudan ve derinden etkilerler. Üç tarafı denizlerle çevrili olan Türkiye’miz Dünya’nın en uzun deniz kıyılarına sahip ülkelerinden birisidir. Yaşam kalitemiz ve sağlıklı bir gelecek için denizlerimize gözbebeği gibi bakmak, onları sevmek, koruyup kollamak, kısacası onları sahiplenmek zorundayız. “Çevre” kavramı çağımızın en önemli yükselen değeridir. Bir yönüyle çevre dediğimiz iklimi denizlerden ayrı düşünemeyiz. Günümüzde çevreye dair pek çok yaşamsal sorunla karşı karşıyayız. Özellikle “kirlenme” dediğimiz problemin en çok etkilediği alanlar denizlerdir. Denizlerde yaşanan çevre sorunlarının farkındalığı, onlarla mücadele azmimizi kamçılayacaktır. Yukarıdaki acıkama doğrultusunda yarışmanın konusu “Deniz ve Çevre” olarak belirlenmiştir. Bu iki kavramın görsel bir kadrajda birlikte sunulması esas olacaktır.’’

Detaylı bilgi ve katılım için : Yarışma Detay


Bunları da beğenebilirsin