Denizcinin anasayfası

DTOD Selahattin Kaptan ile devam dedi

Deniz Trafik Operatörleri Derneği'nin yeni yönetiminde kadın üyeler dikkat çekti.

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü’nün Telsiz İşletme Müdürlüğü’nde gerçekleştirilen olağan genel kurul sonucu Deniz Trafik Operatörleri Derneği’nin (DTOD) yeni yönetimi şu şekilde belirlendi.

Yönetim Kurulu Başkanı Kapt. Selahattin Alan
2. Başkan Kapt. Taylan Olpak
Genel Sekreter Kapt. Ozan Sayın
Mali Sekreter Kapt. Onur Kiraz
Yönetim Kurulu Üyesi Kapt. Garip Erdoğan
Yönetim Kurulu Üyesi Kapt. Burcu İvgen Uzun
Yönetim Kurulu Üyesi Kapt. Yonca Çetin

Kadınlarla daha güçlüyüz

Delmar Safety

Denizcilik Dergisi’ne konuşan DTOD Yönetim Kurulu Başkanı Kapt. Selahattin Alan, ilk kez iki yönetim önce Kapt. Tuğba Akar’ın kadın yönetim kurulu üyesi olarak dernekte yer aldığını belirterek, “bu genel kurulda ise Mersin ve İzmir VTS’ten Kapt. Burcu İvgen Uzun ve Kapt. Yonca Çetin’i yönetim kurulu üyesi olarak görmekten dolayı gurur duyuyoruz. Kadınlarla daha güçlüyüz” dedi.

Alan, dernek olarak kadın üyeleriyle 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde Gemi Makineleri İşletme Mühendisleri Odası (GEMİMO) ve Shefarers tarafından düzenlenen etkinliklere de katıldıklarını dile getirdi.

Denizde ilk temas noktasıyız

Olağan genel kurulun ardından dernek yönetiminden yapılan açıklamada ise şu ifadeler yer aldı :

Derneğimiz ve yolculuğumuz, Mavi Vatanımız’ın Türk Boğazları bölgesinde 30 Aralık 2003’de aktif olarak hizmete başlayan Türk Boğazları Gemi Trafik Hizmetleri Merkezleri (TBGTHM) ve bu merkezlerde çalışan donanımlı ve deneyimli Uzakyol Kaptanı, Deniz Trafik Operatörleri ve Başoperatörlerinin görevlerini başarı ile icra etmeleri ile başladı. 2004 yılının başında kurduk Deniz Trafik Operatörleri derneğimizi ve denizcilik sektörümüzün tüm paydaşlarıyla karşılıklı anlayış ve empati ile hizmet üreterek 17 yılı geride bırakmaya hazırlanıyoruz.

Türk Boğazları bölgesinin ardından tüm Mavi Vatan’a hizmet vermek üzere sırasıyla İzmit, İzmir ve Mersin Gemi Trafik Hizmetleri’nin (GTH) aktif hizmete alınması ile daha da büyüdük ve güçlendik.

7/24 kesintisiz hizmet odaklı olarak, tüm deniz yetki alanlarımızda gemi kurtarma-yardım, kazazede arama ve kurtarma, çevre kirliliği tespit ve müdahale, askeri gemi geçişleri de dahil olmak üzere denizi, gemiyi, deniz ticaretini, insan hayatını ve denizciyi ilgilendiren ne varsa VHF’in ucundaki ilk talep ve ilk temas noktasıyız.

Şimdiye kadar kısaca anlattığımız üzere tüm deniz yetki alanlarımızda 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet üretmeye ve ülkemize değer katmaya çalışıyoruz.

Bu itibarla, derneğimize emeği geçen yönetim kurulu üyelerimize teşekkür eder, yeni yönetimde görev alacak meslektaşlarımızın denizcilik camiamızı hayırlı olmasını temenni ederiz.


Bunları da beğenebilirsin