Denizcinin anasayfası

DTO’nun yeni Meclis Başkanı Başaran Bayrak oldu

İMEAK Deniz Ticaret Odası (DTO) Meclis Başkanı Başaran Bayrak oldu.

İMEAK DTO Meclis Başkanı, Yönetim Kurulu Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyeleri bugün yapılan DTO Meclis Toplantısı’nda belirlendi. DTO’da Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Kıran olurken Başaran Bayrak DTO’nun Meclis başkanı oldu.

DTO Meclis Başkanı, Meclis Başkan Yardımcıları ve Katip Üye Seçimi İMEAK Deniz Ticaret Odası Hizmet Binasında yapıldı. Geçerli olarak 99 oy kullanıldı.

Meclis Başkanı ve Meclis Başkan Yardımcılar ve Katip Üyelerin isimleri şu şekilde:
Başaran Bayrak
Emin Eminoğlu
Ömer Faruk Miras
Katip Üye
Kaşif Kalkavan

Ardından Meclis Başkanı seçilen Başaran Bayrak bir konuşma yaptı. Bayrak’ın konuşması şu şekilde:

“Odamızın 10’ncu dönem seçimlerimizi gerçekleştirdik. Bu vesile ile bugün burada Yönetim Kurulu Üyelerimizi ve Meclis Divanı’nı seçmiş bulunuyoruz. Türk denizciliğine hayırlı uğurlu olsun. Denizciliğimizi daha da ileriye götürmemiz için kıymetli çalışmalar gerçekleştireceğiz. Oyların tamamı ile bizleri tercih ettiğiniz için çok teşekkür ediyorum. Ağır bir görev aldığımızın farkındayız. Burası denizciliğin en üst makamı. Böyle bir makamda Başkanlık yapmak çok ulvi bir görev. Elimizden geldiği kadar bu camiaya yakışır şekilde hizmet etmek arzusundayız. Bu hizmeti yaparken denizciliğin kurallarını son derece dikkatlice gözetleyeceğiz. Birlikte çalıştığımız sizlerle sürekli istişare içerisinde olacağız. Odamızın gelmiş olduğu bu noktayı çok daha iyi yerlere getireceğiz. Geçmiş başkanlarımızı ve son başkanımız Salih Zeki Çakır’ı en kalbi duygularımla selamlıyorum.”

Hesapları İnceleme Komisyonu Üyeleri oy birliğiyle kabul edildi. İsimler şu şekilde:

Ahmet Aygün Özgen, Adem Kocadağ, Erkan Mete,Ufuk Aksoy.

Son olarak İMEAK Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Kıran bir konuşma gerçekleştirdi. Kıran, yaptığı konuşmada: “İMEAK Deniz Ticaret Odamızın 10. Dönem seçiminin ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Seçim sürecini burada tamamlamış bulunuyoruz. 3 Kasım günü ilk Meclis Toplantımızı yapacağız. Kaldığımız yerden devam edeceğiz. 4.5 yılda yaptığımız çalışmaların karşılığını göreceğimiz bir dönem olmasını diliyorum. Herkesin birbirini sevebildiği bir dönem olmasını can-ı gönülden arzu ediyorum. Yönetim Kurulu’na göstermiş olduğunu teveccühten dolayı teşekkür ediyorum. Önümüzde zorlu bir süreç var. Sektörümüzü ilgilendiren çok fazla sayıda yeni şeyler göreceğiz. Sektörümüz açısından zorlu günlerin altında kalkabilecek birikime sahibiz. Devletimizin destek ve yardımlarıyla hepsini aşacağız.”


Bunları da beğenebilirsin