Denizcinin anasayfası

ELKON’un yeni genel müdürü belli oldu

Seçkin Uz, SCHOTTEL Türkiye'deki mevcut genel müdürlük görevine ek olarak, SCHOTTEL'in grup şirketi olan Elkon'un da genel müdürü olarak atandı.

Seçkin Uz, Elkon’daki yeni görevinde, sevk sistemleri uzmanı SCHOTTEL ile elektrik sistem entegratörü Elkon arasında sinerji oluşturma üzerine çalışacak. Aynı zamanda, Elkon’un uluslararası alanda büyümesini ve küresel denizcilik endüstrisindeki iş geliştirme süreçlerini güçlendirmeyi hedefliyor. Seçkin Uz, dokuz yıldır bu görevi yürüten Ertuğ Yaşar’dan görevi teslim aldı.

Ana şirket SCHOTTEL Industries’in CEO’su Andreas Block, “Ertuğ Yaşar’a üstün çalışmaları için teşekkür etmek istiyoruz” dedi ve önceki Genel Müdür’ün başarılarını takdir etti. “Ertuğ ve onunla birlikte tüm yöneticiler, hissedarlar ve çalışanlar, şirketin bugün bulunduğu noktaya gelmesinde önemli katkılarda bulunmuş ve müşterilerine olan bağlılıklarını göstermişlerdir.” Ertuğ Yaşar, 31 Ocak 2024 itibariyle, şirketteki tüm görevlerini bırakarak Elkon’dan ayrılmaktadır.

Seçkin Uz, Ocak 2022’de SCHOTTEL Türkiye Genel Müdürü olarak atandı ve bu görevi sürdürmeye devam etmektedir. Uz, ayrıca Mayıs 2023’ten bu yana Yönetim Kurulu Başkanı olarak Elkon’da yer almaktadır. SCHOTTEL Türkiye ve Elkon’un her ikisi de İstanbul’da bulunmaktadır.

SCHOTTEL hakkında

Merkezi Spay/Rhine’da bulunan SCHOTTEL Grubu, gemiler ve açık deniz uygulamaları için dünyanın önde gelen yönlendirilebilir tahrik sistemleri üreticilerinden biridir. 1921 yılında kurulan şirket, 70 yılı aşkın bir süredir her boyut ve türdeki gemiler için 30 MW’a kadar azimut tahrik ve komple sevk sistemleri geliştirmekte ve üretmektedir. Dünya çapında 100’e yakın satış ve servis noktası ile müşterilerinin yanındadır.

ELKON hakkında

1980 yılında kurulan Elkon Elektrik (Elkon), 40 yılı aşkın bir süredir denizcilik endüstrisi için elektrikli tahrik teknolojisi, elektrik sistemleri ve otomasyon alanında sistemlerin geliştirilmesi, tasarımı, montajı, mühendisliği ve entegrasyonu konusunda tanınmış bir şirkettir. Genel merkezi Tuzla’da (İstanbul) bulunan ve Teknopark’ta bir Ar-Ge merkezi de bulunan Elkon, yerel pazar lideridir.


Bunları da beğenebilirsin