Denizcinin anasayfası

Gemi Brokerleri Derneği bir araya geldi

Gemi Brokerleri Derneği tarafından düzenlenen  geleneksel  5. Uluslararası Bosphorus Ship Brokers Dinner” için binlerce broker  bir araya geldi.

Gemi Brokerleri Derneği bir araya geldi

Gemi Brokerleri Derneği tarafından düzenlenen  geleneksel  5. Uluslararası “Bosphorus Ship Brokers Dinner” için binlerce broker  bir araya geldi.

Gemi Brokerleri Derneği tarafından düzenlenen 5. Uluslararası Bosphorus Ship Brokers Dinner” dünyanın birçok ülkesinden yaklaşık 2 bin 400 denizci katıldı.

Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde gerçekleşen geceye Türkiye Cumhuriyeti ICAO Daimi Temsilcisi/Büyükelçi Suat Hayri Aka, Ulaştırma Bakanlığı Denizcilik Genel Müdürü Ünal Baylan, KKTC Türk Denizcilik İşletmeleri Genel Müdürü Cemalettin Şevli, Deniz Ticaret Odası (DTO) Başkanı Tamer Kıran, DTO Meclis Başkanı Salih Zeki Çakır ile yönetim kurulu üyeleri, sivil toplum kuruluşu başkanları, Türk Armatörler Birliği Başkanı Cihan Ergenç, Koster Armatörleri ve İşletmecileri Derneği Başkanı Pınar Kalkavan, WISTA Türkiye Derneği Başkanı Av. Nazlı Selek, TURMEPA Başkanı Şadan Kaptanoğlu, Vapur Donatanları ve Acenteleri Derneği’ Başkanı Recep Düzgit ve denizcilik camiasından çok sayıda önemli isim katıldı.

Gemi Brokerleri Derneği tarafından düzenlenen 5. Uluslararası Bosphorus Ship Brokers Dinner” dünyanın birçok ülkesinden yaklaşık 2 bin 400 denizci katıldı.

Gelecek nesillerin daha yaşanabilir bir dünyada yaşamalarını diliyoruz.

Dünya ekonomisine de değinen Dinçel, şöyle devam etti: “Uzmanlara göre, lojistik ve nakliye maliyetlerindeki artış, enflasyonun ve ekonomik krizin ana nedenleridir. Ancak biliyoruz ki, bu artışlar tamamen gıda ve enerji fiyatları, emtia fiyatları ve devletlerin kendi halkına yaptığı doğrudan mali yardımlar gibi diğer ilgili girdi ve hizmetlerin fiyatlarındaki artıştan kaynaklanıyor. Sektörümüzde iklim değişikliği ile mücadele konusunda da çalışmalar var. Özellikle emisyon kontrolü için vergilendirme, önlemlerden kaynaklanan maliyet artışları, geleceğe yönelik planlanan teknolojik yenilikler, alternatif sürdürülebilir yakıtlar veya elektrifikasyon ve Arktik bölgelerinde açılan yeni güzergahlar. Tüm bunların oyunu değiştiren etkileri var. Olanları izliyoruz ve gelecek nesillerin daha geniş ve daha yaşanabilir bir dünyada yaşamalarını diliyoruz.”

İMEAK DTO olarak denizciliği ileriye taşımak için mücadele edeceğiz

 

İMEAK DTO Başkanı Tamer Kıran,  Uluslararası Bosphorus Shipbrokers Dinner 2022’nin sponsoru olmaktan gurur duyduklarını dile getirerek pandemi sürecinde denizcilik sektörünün ne kadar önemsenmesi gerektiğini bir kez daha gösterdiklerini, dünyada her şeyin değişime uğradığını ve DTO olarak sağlıklı günlerle birlikte hedeflerini daha da ileriye taşıyacaklarını ifade etti.


Konuşmaların ardından geceye katılan ve etkinliğe sponsor olan firmalara plaket verilirken, Uluslararası Bosphorus Shipbrokers Dinner 2022 müzik dinletileri ile devam etti.

 

Kaynak : 7deniz


Bunları da beğenebilirsin