Denizcinin anasayfası

GEMİMO ve Türk Armatörler Birliği’nden ortak eğitim programı

GEMİMO ile Türk Armatörler Birliği iş birliğinde ''Enspektör'' Eğitim Programı düzenlenecek.

Gemi Makineleri İşletme Mühendisleri Odası (GEMİMO) Türk Armatörler Birliği ile beraber ”Enspektör Eğitim Programı” düzenleyeceğine dair bir duyuru yayımladı.

Söz konusu duyuruda : ‘’GEMİMO’nun amaçları içerisinde meslek alanıyla ilgili konularda denizcilik sektörünün ihtiyacı olan her kademedeki teknik personel için ulusal, uluslararası veya şirket nezdinde, gerek zorunlu olan gerekse de ihtiyaç olarak görünen eğitimlerin ve belgelendirmenin yapılabilmesi için eğitim programları düzenlemek de mevcuttur.’’ ifadelerine yer verilirdi.

Türkiye’de bir ilk olma özelliğini taşıyan eğitim kapsamında enspektör kavramı, enspektörün görev ve sorumlulukları detaylıca irdelenirken, katılımcılar güncel tüm teknik detaylar hakkında bilgilendirilecek.

Eğitime yalnızca gemi sahipleri veya işletmecileri, şirketleri tarafından enspektörler başvurabilecekken kontejan 22 kişi ile sınırlı tutulacak.

Yine eğitimden faydalanabilmek için aranan bir başka şart ise katılımcıların en az lise mezunu olması ve derslere %80 oranında devam etmeleri.

Eğitimler sonrasında başarılı adaylara GEMİMO ve Türk Armatörler Birliği onaylı ”Katılım Belgesi” verilecek.


Bunları da beğenebilirsin