Denizcinin anasayfası

GEMİMO’nun gaz ölçüm semineri başladı

T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından yetkilendirilen GEMİMO ‘’Gaz Ölçüm Uzman Semineri’’ bugün itibariyle başladı

T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından, 1 Şubat 2022 tarihinde 31737 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan “Gemi ve Su Araçlarında Gazdan Arındırma Yönetmeliği”nde TMMOB Gemi Makineleri İşletme Mühendisleri Odası’nı (GEMİMO) ,‘’Gaz Ölçüm Uzmanı Semineri’’ düzenleme konusunda yetkilendirildi.

Bugün başlayan ve 14 Ocak 2023’e kadar devam edecek olan seminerler için Tersaneler ve Kıyı Yapıları Genel Müdürlüğü’nden uygunluk alındı.

Söz konusu seminerlere Üniversitelerin lisans düzeyinde öğretim veren mühendislik veya fen fakültelerinden mezun ve en az iki yıl tersane veya gemide çalışmış veya en az bir yıl bakım, onarım veya gemi söküm tesisinde çalışmış olan kimya mühendisleri, kimyagerler, makine mühendisleri katılabiliyor.

Seminerler sonrasında gaz ölçüm uzmanı yetki belgesine sahip olan adayların sahip oldukları belgelerin geçerlilik süresi belge düzenleme tarihinden itibaren beş yıl olarak belirlendi.


Bunları da beğenebilirsin