Denizcinin anasayfası

Gemisander’de Kamil Önal güven tazeledi

GEMİSANDER olağan genel kurul toplantısında Kamil Önal yeniden dernek başkanlığına seçilerek güven tazeledi.

Gemi Geri Dönüşüm Sanayicileri Derneği (GEMİSANDER) olağan 31 Ocak’ta genel kurul toplantısı yaptı.  Yoğun bir katılımla gerçekleştirilen genel kurul toplantısında GEMİSANDER Başkanı Kamil Önal yeniden dernek başkanlığına seçilerek güven tazeledi.

GEMİSANDER Olağan Genel Kurul Toplantısı, dernek binasında dernek üyelerinin yanı sıra denizcilik sektöründen paydaşların da katılımıyla yapıldı. Oy kullanan üyelerin tamamının desteğini alarak oybirliği ile 2. kez seçilen Başkan Kamil Önal, genel kurul sonrasında yaptığı teşekkür konuşmasında birlik ve beraberlik mesajı verdi. Kendisine duyulan güveni boşa çıkarmayacağının sözünü veren Önal, “Tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Bu birlik ve beraberliğimizin daim olmasını diliyorum. Yeni yönetim kurulumuz camiamıza hayırlı olsun” dedi.

Sadece Türkiye’nin değil, bütün dünyanın zor zamanlardan geçtiğine işaret eden Kamil Önal, gemi geri dönüşüm sektöründe faaliyet gösteren firma temsilcilerine “Daha çok çalışmalı, daha çok üretmeliyiz” çağrısında bulundu. GEMİSANDER’in Türkiye ekonomisine ve istihdama olan katkısının artarak devam edeceğinin altını çizen Önal, “Hepimiz sorumluluğumuzun bilincindeyiz. Güçlü ekonomi, güçlü Türkiye hedefiyle çalışmaya ve üretmeye devam edeceğiz” diye konuştu. Aliağa’da gemi geri dönüşüm sektörünün önemli bir istihdam kapısı olduğunun altını çizen Önal, pandemi ve dolar kurundaki dalgalanmalara rağmen personeline sahip çıkan gemi geri dönüşüm firmalarına ayrı ayrı teşekkür etti ve ekledi: “Zorluklarla geçen bir dönemde, milli dayanışma ruhuyla hareket ederek ülkemizin geleceği için çalışmaya devam edeceğiz.”

“Tesislerimiz parmakla gösteriliyor”

Türkiye’nin gemi geri dönüşüm sektöründe dünyada bir numara olduğunu sözlerine ekleyen Kamil Önal, “Sadece üretim kapasitesinde değil çevre ve işçi sağlığı konusunda da bir numarayız. Yeniliklere ve modernizasyona verdiğimiz önemin karşılığını da alıyoruz. Öyle ki tesislerimiz dünyada ‘örnek tesis’ olarak parmakla gösteriliyor. Bunun da haklı gururunu yaşıyoruz” diye konuştu.

2018 yılından beri Gemi Geri Dönüşüm Sanayicileri Derneği Yönetim kurulu Başkanı olarak görev yapan Kamil Önal, İstanbul Deniz Ticaret odası meclis üyesidir.

Derneğin yeni yönetim kurulu ise şu isimlerden oluştu;

Kamil Önal,

Cevdet Temurtaş,

Fatih Pınar,

Mesut Yolcu,

Kadir Temurtaş,

Bülent Gökduman,

Muhammet Coşkun,

Murat Yetişir.


Bunları da beğenebilirsin