Denizcinin anasayfası

GPH’den Antigua Kruvaziyer Limanı’na 30 milyon dolarlık yatırım

Global Ports Holding işletme hakkını aldığı Antigua Kruvaziyer Limanı, St John's Limanı'nda yeni bir iskele inşaatını tamamlayarak limandaki rıhtım sayısını beşe çıkardı.

Global Yatırım Holding iştiraki Global Ports Holding (GPH), portföyünde bulunan Antigua Kruvaziyer Limanı, St John’s Limanı’nda yeni bir iskele inşaatını tamamlayarak limandaki rıhtım sayısını beşe çıkardı. İskele için 30 milyon dolarlık bir yatırım yapıldı ve yatırım 2019 yılında Global Ports Holding ile Antigua Hükümeti ve Barbuda arasında kruvaziyer kompleksini yeniden geliştirmek için imzalanan 80 milyon dolarlık anlaşmanın bir parçasını oluşturuyor.

Antigua Kruvaziyer Limanı Genel Müdürü Dona Regis-Prosper, “Global Ports Holding, beşinci limanı tamamlama taahhüdünü başarıyla yerine getirdi ve hükümet adına 21 milyon dolarlık borcunu geri ödedi. Ppandemi sırasında limana yapılacak yatırım planını sürdürdüğümüz ve iskele projesini tamamladığımız için çok mutluyuz.. İnşaat ekibimiz, liman çalışanlarımız ve diğer ortaklarımız, programa uymamızı ve işi bitirmemizi sağlamak için yorulmadan çalıştı” dedi.

Global Ports Holding (GPH tarafından işletilen limanda, beşinci rıhtımın inşasının tamamlanmasıyla rezervasyonlarda bir artış görüldü ve 2021 Ekim ve Aralık ayları arasında tahmini 285 bin kruvaziyer yolcusunun Antigua’yı ziyaret edebileceği belirtildi.

Ayrıca liman bölgesinde yelkenciliğin yeniden başlatılması çalışmalarda başlatıldığını açıklayan Antigua Kruvaziyer Limanı Genel Müdürü Dona Regis-Prosper “Bu yeni iş, Antigua Kruvaziyer Limanı’nı 2023 yılına kadar ana limana dönüştürme planımızı tamamlayacak ve bu fikir birçok büyük kruvaziyer hattının ilgisini çekti. Yatırımlar kapsamında bundan sonraki hedefimiz Heritage Quay Alışveriş Merkezi’ndeki 2 milyon dolarlık iyileştirme ile bölgedeki ticaret hayatını canlandırma olacak” açıklamasını yaptı.


Bunları da beğenebilirsin