Denizcinin anasayfası

Hapag-Lloyd, NileDutch’ı satın aldı

Alman Hapag-Lloyd, Hollandalı konteyner nakliye şirketi NileDutch'ı satın aldı. NileDutch, 80.000 teu'luk bir filoya sahip.

Alman hat Hapag-Lloyd, Hollandalı konteyner nakliye şirketi NileDutch’ı satın almak için bir anlaşma imzalayarak Afrika pazarındaki konumunu güçlendirdi.

Hapag-Lloyd ve NileDutch, Hapag-Lloyd’un Hollandalı konteyner nakliye şirketi Nile Dutch Investments BV’nin (NileDutch) tüm hisselerini satın aldığı bir satış ve satın alma anlaşması imzaladı. NileDutch, 40 yılı aşkın süredir Batı Afrika’dan ve Batı Afrika’ya konteyner hizmetleri sunan şirket 85 lokasyonda faaliyet gösteriyor.

Hapag-Lloyd’un yeni satın alımla Afrika pazarındaki konumunu güçlendirmesi bekleniyor. 40 yıldır Batı Afrika’dan ve Batı Afrika’ya konteyner taşımacılığı yapan NileDutch, dünya çapında 85 lokasyonda faaliyet gösteriyor.Ayrıca şirketin Hollanda, Belçika, Fransa, Singapur, Çin, Angola, Kongo ve Kamerun’da 16 kendi ofisi bulunuyor..

NileDutch yaklaşık 35.000 TEU taşıma kapasitesi ve yaklaşık 80.000 TEU’luk konteyner filosu ile Avrupa, Asya ve Latin Amerika’yı Batı ve Güney Afrika’ya bağlıyor.

Hapag-Lloyd CEO’su Rolf Habben Jansey NileDutch’ı bünyelerine katmaları ile ilgili olarak “Afrika, Hapag-Lloyd için önemli bir stratejik büyüme pazarıdır. NileDutch’ın satın alınması Batı Afrika’daki konumumuzu daha da güçlendirecek ve kıtadaki mevcut faaliyetlerimize mükemmel bir katkı olacak ” dedi.

NileDutch Başkanı Wim van Aalst ise “Hapag-Lloyd ve NileDutch çok uygun ve güçlerimizi birleştirdiğimiz için mutluyum. Batı Afrika’daki işimizi ve uzmanlığımızı Hapag-Lloyd’un dünya çapındaki ağıyla birleştirmek, bir sonraki adımı atmamızı ve Afrika işini daha da geliştirmemizi sağlayacak”açıklamasını yaptı.

Hapag-Lloyd, 234 konteyner gemisinden oluşan filosu ve toplam 1,7 milyon TEU taşıma kapasitesiyle dünyanın önde gelen nakliye şirketleri arasında yer alıyor..

Geçen yılın sonunda şirket, altı adet LNG ile çalışan 23.500+ TEU konteyner gemisinin inşası için 1 milyar dolar değerinde büyük bir sipariş açıkladı.


Bunları da beğenebilirsin