Denizcinin anasayfası

İDO‘da dümen; geleceğin kaptanlarında

Kaptan köşkünü İDO ; geleceğimiz olan çocuklarımıza emanet etti.

23 Nisan Pazar günü 11:00 – 16:00 saatleri arasında, Yenikapı-Yalova ve Pendik-Yalova hatlarında sefer yapan hızlı feribotlarda seyahat eden ve bu yıl üçüncüsü düzenlenen 3-12 yaş arası yolcuları kaptan köşkünde ağırladı.

 

1530 çocuğumuza, bu dev gemilerin kaptan köşkünde olmanın heyecanını yaşatan İDO, bu anlamlı günün anısına “Kaptan Şapkalarını” da hediye ederek bu anıyı ölümsüzleştirdi.

İDO Kurumsal İletişim Müdürü Filiz ŞAFAK “Amacımız geleceğimiz olan çocuklarımıza hem denizi ve doğa sevgisini aşılamak hem de geleceğin kaptanlarına kendilerini keşfetmeleri için bir fırsat yaratmak. Bu amaçla bu yıl üçüncü kez etkinliğimizi gerçekleştirdik. Bundan sonraki yıllarda da devam edeceğiz” dedi.

IDO hakkında bilgi:

1987 yılında kurulan İDO 2011 yılında özelleştirildi ve TASS (TEPE-AKFEN-SAUTER-SERAL) grubu tarafından işletilmektedir. 47 adet Hafif Yolcu Feribotları ve Arabalı Feribotlar ile dünyanın sayılı filolarından birine sahiptir. İDO faaliyetlerini RO-RO taşımacılığını da dahil ederek, genişleterek devam ettirmektedir.


Bunları da beğenebilirsin