Denizcinin anasayfası

İnce Karadeniz İstanbul’a döndü

Türk polisi, Kaptan Bora Ekşi'nin yağcının saldırısı sonucu hayatını kaybettiği İnce Karadeniz gemisinde inceleme yapıyor.

Kaptan Bora Ekşi’nin yağcı Ergin A. tarafından öldürüldüğü İnce Karadeniz adıl adlı dökme yük gemisi İstanbul’a döndü.

Denizcilik Dergisi’nin edindiği bilgiye göre, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatıyla İnce Denizcilik’e ait gemiye çıkan polislerin incelemesi devam ediyor. Polisler, gemi ile beraber dönen mürettebatın da ifadesini aldı.

Geminin polislerin incelemesi tamamlandıktan sonra yükünü boşaltmak için Ukrayna’nın Yuzhny Limanı’na doğru harekete geçeceği öğrenildi.

Uluslararası kurallara göre, gemilerde meydana gelen cinayet ve benzeri suçların yargılaması bağlama limanlarının bulunduğu şehirlerde yapılıyor. Bora Ekşi cinayetinin davası da Çağlayan Adliyesi’nde görülecek.

Halen Sri Lanka’da tutuklu bulunan cinayet zanlısı Ergin A’nın da bir aya kadar İstanbul’a getirileceği bildirildi.

Ne olmuştu?

Hint Okyanusu’nda seyir halindeki geminin yağcısı Ergin A. Kaptan Bora Ekşi’ye bıçakla saldırmış ve öldürmüştü. Ergin A, ardından da iki mürettebatı yaralamıştı. Mürettebat tarafından bağlanan Ergin A, Sri Lanka’da tutuklanmıştı.

İTÜ Denizcilik Fakültesi 1997 Güverte mezunu olan Kaptan Bora Ekşi’nin cenazesi yüzlerce kişinin katılımıyla son yolculuğuna uğurlanmıştı.


Bunları da beğenebilirsin