Denizcinin anasayfası

İTÜ DF’den SAFEMODE projesi konferansı

İTÜ DF Dekanı Prof. Dr. Özcan Arslan’ın proje yöneticisi olduğu SAFEMODE projesi ile ilgili konferans 18 Kasım’da İstanbul’da gerçekleştirildi.

Daha verimli ve esnek ulaşım modları elde etmek amacıyla, insan faktörleri alanında havacılık ve denizcilik sektörleri arasındaki iş birliğini güçlendirmeye yönelik AB tarafından finanse edilen SAFEMODE projesi ile ilgili konferans 18 Kasım’da İstanbul’da gerçekleştirildi.

İstanbul Teknik Üniversitesi Denizcilik Fakültesi tarafından düzenlenen SAFEMODE projesi ile ilgili konferansın yanı sıra Safety Human Incident and Error Learning Database (SHIELD) sınıflandırması üzerine bir çalıştay da gerçekleştirildi.

SAFEMODE proje konferansı ve SHIELD çalıştayına 100’ün üzerinde kişi katıldı.

İTÜ Denizcilik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Özcan Arslan konferansta proje ortakları University of Strathclyde’den Osman Turan ve Rafet Emek Kurt’a, Deep Blue’dan Luca Save’e, World Maritime University’den Maria Carrera’ya, National Technical University of Athens’den Vasileios Podimatas’a, CalMac Ferries Limited’den Louis de Wolff’a, Sapienza Università di Roma’dan Gianluca Borghini ve Andrea Giorgi’ye, Deep Blue’dan Proje Koordinatörü Simone Pozzi’ye, Eurocontrol’den bilimsel havacılık koordinatörü Barry Kirwan’a, Centro per gli Studi di Tecnica Navale’den WP7 Lideri Andrea Lomni’ye ve tüm SAFEMODE proje ortaklarına ayrı ayrı teşekkür etti.

İstanbul Teknik Üniversitesi Denizcilik Fakültesi, Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği Bölümünün başvurusu üzerine SAFEMODE (Strengthening synergies between Aviation and maritime in the area of human Factors towards achieving more Efficient and resilient MODE of transportation) projesi, Horizan 2020-Avrupa Birliği Projesi kabul edildi.

İTÜ Denizcilik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Özcan Arslan tarafından yürütülen proje 36 ayda tamamlanacak. Denizcilik ve Havacılık sektörünün ortaklaşa çalıştığı proje toplam 34 partnerden oluşuyor.

Geçtiğimiz günlerde İTÜ Denizcilik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Özcan Arslan, beraberinde bir heyetle SAFEMODE projesi için Pire’ye giderek projede gelinen noktayı paydaşlar ile paylaşmıştı.


Bunları da beğenebilirsin