Denizcinin anasayfası

Japonya Senegal’deki FSRU projesini finanse ediyor

Japon Uluslararası İşbirliği Bankası (JBIC) ve MUFG Bankası, MOL'nin Senegal'deki FSRU projesini finanse ediyor.

Devlete ait Japon Uluslararası İşbirliği Bankası (JBIC) ve MUFG Bankası, MOL’nin Senegal’deki FSRU projesini finanse etmek için 71 milyon dolar değerinde bir kredi sağlıyor.

JBIC tarafından yapılan açıklamaya göre 30 Aralık’ta banka, MOL ile Senegal LNGT veya SLNG projesinin finansmanı için yaklaşık 35 milyon dolarlık kredi anlaşması imzaladı.

Ayrıca, kredinin MUFG Bankası ile ortak finanse edildiği ve toplam eş finansman miktarının yaklaşık 71 milyon dolara ulaştığı belirtildi.

Proje finansmanının, bir kredinin geri ödemelerinin yalnızca proje tarafından üretilen nakit akışından yapıldığı bir finansman planı olduğunu kaydeden JBIC, “Bu projede FSRU’ların işletilmesi ve bakımına yönelik teknik bilgisini sürdürmesi ve geliştirmesinde MOL’nin desteklenmesi, MOL’nin deniz geliştirme sektörlerinde uluslararası rekabet edebilirliğini artırmasına katkıda bulunacaktır” dedi.

31 Mayıs 2021’de Singapur’dan Senegal’e giden KARMOL LNGT Powership Africa isimli 125.000 m3’lük FSRU, Karpowership’in Dakar kıyılarında bulunan 235 MW’lık Karadeniz Powership Ayşegul Sultan’a LNG tedarik edecek.


Bunları da beğenebilirsin