Denizcinin anasayfası

Kaçırılan denizcilerin isimleri belli oluyor

ARX Maritime'ın iddiasına göre, Kadıoğlu Denizcilik'e ait Paksoy 1 gemisine Nijerya karasularında iken korsanlar saldırdı.

Sadece Denizcilik Dergisi’nde

Gemideki 10 mürettebat korsanlar tarafından kaçırılırken, gemide sadece iki kişinin bırakıldığı belirtiliyor.

Eşi Hüseyin Zabun’un gemide ikinci kaptan olarak çalıştığını belirten Çiğdem Zabun da sesini sosyal medyadan yetkililere duyurmaya çalışıyor.

Gemiye Gana Deniz Kuvvetleri’nden bir geminin eşlik ettiği ve halen mürettebatın serbest bırakılması için korsanlar ile pazarlık yapıldığı dile getiriliyor.

Paksoy 1, 8929 DWT kapasiteye sahip, 114.65 metre uzuluğunda ve 17.6 metre genişliğinde.

Birinci kaptanın ismi belli oldu

Kaçırılan mürettabat arasında yer alan birinci kaptanın adının soyadının Serkan Arsoy öğrenildi.

Serkan Arsoy
Serkan Arsoy

Zabun’un eşi bu açıklamayı yaptı

KADIOĞLU DENİZCİLİK’TEN AÇIKLAMA

Geminin sahibi olan Kadıoğlu Denizcilik’ten yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı :

“Kamerun’un Douala limanından / Fildişi sahili Abidjan limanına boş olarak gitmekte olan 8900 Dwt Türk bayraklı Paksoy-1 isimli yük gemimize yaklaşık olarak 02:58N – 004:40E mevkinde Nijerya Brass kıyısının 124 mil (230 kilometre) güneybatısında silahlı korsanlarca saldırıya uğramış, gemideki iletişim ve seyir cihazlarına zarar verilmiş ve tamamı Türk vatandaşı 10 denizci arkadaşımız korsanlar tarafından rehin alınmıştır.

Bölgeden alınan ilk haberlere göre, yaralanma ve can kaybının yaşanmadığının aktarıldığı açıklamada, “Tüm personelimizin salimen serbest bırakılmaları için çalışmalarımız devam etmektedir”


Bunları da beğenebilirsin