Denizcinin anasayfası

Kadın askerlere karşı denizciler teslim edildi

Moskova 108 Ukraynalı kadını teslim ederken Kiev de çoğu Ukrayna’daki ticari gemilerde görev yapan 110 Rus denizciyi iade etti.

Rusya ile Ukrayna arasında büyük çaplı bir esir takası gerçekleşti. Rusya, 108 kadını, Ukrayna tarafı ise 72’si denizci olmak 110 kişiyi serbest bıraktı.

Rusya ve Ukrayna arasında bir savaş esiri takası daha gerçekleşti. Moskova 108 Ukraynalı kadını teslim ederken Kiev de çoğu Ukrayna’daki ticari gemilerde görev yapan 110 Rus denizciyi iade etti.

Rusya ve Ukrayna arasında 28 Şubat’tan bu yana en büyük esir takaslarından biri gerçekleşti. Ukrayna Devlet Başkanlığı Ofisi Başkanı Andrey Yermak sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Rusya ile yapılan esir takası anlaşması doğrultusunda 108 Ukraynalı kadının Ruslar tarafından serbest bırakıldığını ifade etti.

“Yermak, “Bugün büyük çaplı bir esir takası gerçekleştirildi. Özellikle bizim için özel olan 108 kadını esaretten kurtardık. Bu, tamamı kadınlardan oluşan ilk takastı” ifadelerini kullanarak, serbest bırakılan kadınlardan 12’sinin sivil, geri kalanının ise askerlerden oluştuğunu belirtti.

Savaşın başından beri böyle bir takas görülmedi! Rusya 108 kadın esiri, Ukrayna ise denizci 110 kişiyi serbest bıraktı
Rusya Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada ise, Ukrayna ile yapılan esir takası anlaşması doğrultusunda 110 kişinin geri alındığı duyurularak, “Müzakereler neticesinde Şubat 2022’den beri Kiev rejimi tarafından tutulan 72’si denizci olmak üzere 110 kişi iade edildi” denildi.


Bunları da beğenebilirsin