Denizcinin anasayfası

Karadeniz Holding’ten Lübnan’a uyarı!

Lübnan'da enerji gemileriyle Lübnan'a eneri sağlayan Karadeniz Holding, Lübnan'ı elektrik arzının kesilebileceği konusunda uyardı.

Lübnan’da 2013 yılından beri yüzer elektrik santrali ile faaliyet gösteren dünyanın en büyük yüzer enerji santrali filosuna sahip şirketi Karadeniz Holding, Lübnan’ı elektrik arzının kesilebileceği konusunda uyardı . Lübnan’da devam eden sorunlar nedeniyle uzun süredir ödeme alamayan buna rağmen bölgede kullanılan elektriğin yüzde 20 kadarını yüzen enerji santralleri ile sağlamaya devam eden şirket, hükümeti son kez uyararak masaya davet etti.

Karadeniz Holding’in yüzen enerji gemileri 2013 yılından bu yana Lübnan kıyılarında demirlemiş halde bulunuyor. Gemiler ülkele 400 MW enerji sağlıyor. Bloomberg’in haberine göre, Lübnan’da savcılık şirketin devletle yaptığı kontrat konusunda soruşturma açtı. Şirket, kontratın yasalara uygun olduğunu vurguladı.

Karpowership’ten yapılan açıklamada “Şirket olarak uzun süredir iyi niyetle hareket ederek 18 aydır ödeme almıyor olmamamıza karşın elektrik kesintisi yapmadık” denildi.

Karadeniz Holding’e ait Karpowership şirketinin Fatmagül Sultan ve Orhan Bey adlı iki yüzer elektrik santrali  Lübnan’da bulunuyor ve bu enerji gemilerinden  Lübnan’a 404 MW. enerji sağlanıyor.


Bunları da beğenebilirsin