Denizcinin anasayfası

Karataş sahilinde çevre kirliliği had safhada

Adana’nın Karataş ilçesindeki Harbiş sahilleri ve Akyatan Lagünü bilinmeyen bir maddeyle kaplandı. Valilik inceleme başlattı

Adana’nın Karataş ilçeside Harb- İş sahili ve koruma altındaki Akyatan Lagünü’nde gemi atıkları nedeniyle deniz kirliliği yaşanması üzerine Adana Valiliği’nce bölgeye ekip gönderilerek inceleme başlatıldı.

İlçeye bağlı Harb- İş sahili ile kuşların konakladığı ve koruma altındaki Akyatan Lagünü’nde denizin siyaha büründüğünü görenler, durumu yetkililere bildirdi. Adana Valiliği, bölgeye ekip göndererek inceleme başlattı.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, İlimiz Karataş ilçesi Harb- İş sahilinde saat 15.00 sularında deniz kirliliği yaşandığına dair yapılan ihbar üzerine, ilgili ekipler olay yerine intikal ettirilmiştir. Yapılan ilk incelemede Harb- İş sahilinde yaklaşık 3 kilometrelik sahil şeridi ve kıyıdan denize doğru yaklaşık 300 metre mesafelik alanda siyah renkli, dokunulduğunda yağ tabakası izlenimi veren, gemi kaynaklı atık bulunduğu tespit edilmiştir. Konuyla ilgili olarak Valiliğimizce gerekli araştırma ve inceleme başlatılmıştır denildi.

Delmar Safety

Bunları da beğenebilirsin