Denizcinin anasayfası

Kırım köprüsünde büyük patlama, ulaşım durdu

Kırım köprüsünde sabah saatlerinde meydana gelen patlamada köprü kullanılamaz hale geldi. Köprü kapatıldığı için feribot seferleri düzenlenecek.

Kırım Yarımadası ile Rusya’yı birbirine bağlayan Kırım köprüsünd bu sabah büyük bir patlama meydana geldi ve ciddi hasar gördü. Olayda can kaybı yaşanmadığı bildirildi

Rusya Ulusal Anti-Terör Komitesi, Kırım köprüsünde bir kamyonun havaya uçurulduğunu açıkladı. Açıklamada “Bugün saat 06.07’de Kırım köprüsünün Taman Yarımadası tarafından karayolu kısmında bir kamyon havaya uçtu. Bu patlamayla Kırım Yarımadası’na giden bir demiryolu treninin yedi yakıt tankı ateş aldı. Köprünün Krasnodar’dan Kerç’e giden yönündeki yolun iki şeridi kısmen çöktü” denildi.

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, “Kırım Köprüsü’ndeki durum ile ilgili raporlar, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’e sunuldu” dedi.

Kırım’ı Rusya topraklarına bağlayan ve Kerç Boğazında yer alan Kırım Köprüsü 2018’de Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin tarafından açıldı.  Stratejik öneme sahip 19 kilometrelik köprüde trafik akışı durduruldu. Köprünün demiryolu hattının yanındaki karayolunda ise çökme meydana geldi. Rusya Acil Durumlar Bakanlığına bağlı ekipler alevlere müdahale ederken, patlamanın demiryolundaki yakıt dolu tanklardan birinde çıkan yangından kaynaklandığı aktarıldı.

Ukrayna Hava Kuvvetlerinden yapılan açıklamada da, “Kırım Köprüsü’nde akaryakıt tankları alev aldı. Yolun bir bölümünde hasar meydana geldi” ifadeleri kullanıldı.


Bunları da beğenebilirsin