Denizcinin anasayfası

Kocaeli’ne 30 milyon dolarlık finansman

Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) ve Industrial Commercial Bank of China (ICBC), Kocaeli'de kurulacak lojistik firmasına finansman sağlayacak.

Arkas Holding ve Almanya menşeili Duisport tarafından Kocaeli’de, lojistik merkezi kurulacak. Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) ve Industrial Commercial Bank of China (ICBC), Türkiye’de kurulacak olan lojistik firmasına 30 milyon dolarlık kredi sağlayacak.

EBRD tarafından kamuoyuna yapılan açıklamada, Kocaeli’de kurulması planlanan uluslararası lojistik merkezi için ICBC ile birlikte toplam 30 milyon dolar seviyesinde kredi desteği verileceğini duyurdu.

Delmar Safety

Kocaeli’de kurulacak olan uluslararası lojistik merkezi projesinin toplam maliyetinin ise 86 milyon dolar olduğu kaydedildi.

Lojistik merkezine ilişkin açıklamada bulunan EBRD Sürdürülebilir Yatırım Başkanı Nandita Parshad, “Arkas raylı limanı, (raylı sevkiyat merkezi) inovatif, etkin ve çevre dostu birçok modelin birleşiminden oluşuyor. Bu, özel sektörün daha iyi bir ticaret yapılması ve entegrasyonun sağlanması alanında özel sektörünün neler başarabileceğini gösteriyor.” sözlerine yer verdi.


Bunları da beğenebilirsin