Denizcinin anasayfası

Med Marine, İtalya’dan Yeni Römorkör Siparişi Aldı

MED MARINE’E İTALYAN OPERATÖRDEN YENİ RÖMORKÖR SİPARİŞİ

Med Marine, lider İtalyan römorkör operatörü Rimorchiatori Riuniti Grup’tan 2018 içerisindeki ikinci römorkör siparişini aldı.

 

Geçtiğimiz Mart ayında İtalyan şirketin Malta operasyonlarında kullanılmak üzere RAstar 3000W model 30m 80TBP ASD römorkör için inşa kontratı imzalayan Med Marine ve Rimorchiatori Riuniti, bu kez grubun Ravenna operasyonlarında kullanılmak üzere RAmparts 2500W model, 25m 70 TBP ASD römorkörü için bir araya geldi.

Med Marine Yönetim Kurulu Başkanı R. Hakan Şen ve Rimorchiatori Riuniti Genel Müdürü Alberto Dellepiane’nin katılımıyla Cenova’da bir imza töreni gerçekleştirildi.

 

Med Marine geçmiş dönemlerde, hem kendi filosu hem de uluslararası müşteriler için pek çok sayıda ve çeşitli çeki güçlerinde RAmparts 2500W dizayn römorkörlerin inşasını başarı ile tamamlamıştı.

Römorkörün Teknik Özellikleri:

Boy : 25,20 m En : 12,00 m Derinlik : 4,60 m

Maks. Draft : 5,75 m

Hız : 12 knots

Çekme Gücü : 70 ton

 

RAmparts 2500W römorkörde, 2100 kW@1800rpm gücünde 2 adet MTU 16V4000M63L ana makine ve 2,7m çapında Rolls Royce US255 pervane sistemi kullanılacak olup vinç ve ekipmanları Hollandalı THR Marine tarafından tedarik edilecektir.

Römorkörde üç adet tek ve iki adet çift kişilik olmak üzere toplam 7 kişilik kabin mevcuttur.

Geminin klas notasyonları aşağıdaki gibidir:

 

RINA C  HULL  MACH; AUT-UMS, TUG, Fire-fighting Ship 1 with Water Spray, Unrestricted Navigation, Oil Recovery, Escort Shelter Water, Underwater Survey

Yeni römorkör, Med Marine’in diğer inşa projelerinde olduğu gibi, Türkiye’nin en büyük ve modern tersaneleri arasında yer alan Ereğli Tersanesi’nde inşa edilecek. Med Marine grup şirketlerinden biri olan Ereğli Tersanesi’nde Aralık 2018 itibariyle 10 römorkör, 2 kimyasal tanker, 6 palamar ve 4 pilot bot inşası tüm hızıyla devam ediyor.

Zonguldak Ereğli’de Erdemir Demir Çelik A.Ş.’den sonra ikinci büyük işveren konumunda olan Ereğli Tersanesi, çevre tersanelere de iş vermekte ve bölge ekonomisine önemli katkı sağlamaktadır.


Bunları da beğenebilirsin