Denizcinin anasayfası

Med Marine, Svitzer Edda’yı da teslim etti

Med Marine, Svitzer Europe için inşa ettiği ikinci benzersiz Buz Sınıfı Römorkör Svitzer Edda'yı da teslim etti.

Türkiye’nin önde gelen tersanelerinden Med Marine, Ereğli Tersanesi’nde inşa edilen buz sınıfı serisinin ikincisini Svitzer’e teslim etti.

Med Marine, küresel römorkaj operatörü Svitzer Europe için inşa ettiği ve özel olarak tasarlanmış iki buz kırıcı römorkörden ilki olan Svitzer Embla’yı da 29 Mart ‘da teslim etmişti.

Med Marin’nin özel olarak Svitzer Europe için tasarlayıp inşa ettiği römorkörlSvitzer’in İskandinavya’daki müşterilerine sunduğu hizmet seviyesini yükseltecek ve şirketin bölgedeki varlığını daha da güçlendirecek. Svitzer Embla’nın ikiz kardeşi olan Svitzer Edda Robert Allan Ltd. tarafından tasarlandı.

Zorlu kış koşullarında çalışmak için özel olarak inşa edilen TundRA 3000 / MED-A3060-ICE tasarımlı Svitzer Edda vinçin kıç üzerinde ve güverte evini çalıştıran gövde aracılığıyla çalışabilmesi gibi bazı ayırt edici özelliklere sahip. Ayrıca şiddetli soğuk hava koşullarında bile mükemmel performans elde etmek için kapalı bir alanı bulunuyor.

İskandinavya’da faaliyet gösterecek römorkör ağırlıklı olarak Danimarka ve İsveç’teki limanlara hizmet verecek.
Ereğli Tersanemizden hareket ettikten sonra, Svitzer Embla 2021 Nisan ayının başlarında İsveç’de geldi ve çalışmaya başladı. Kısa süre sonra, ikinci römorkör – Svitzer Edda – şu anda İskandinavya’da çok çeşitli müşterilere hizmet verecek olan Danimarka’ya doğru yola çıktı.
Med Marine’den Melis Ucuncu, ”Bu yeni inşa projesinde Svitzer ile birlikte çalıştığımız için mutluyuz ve bir sonraki projeyi dört gözle bekliyoruz ” açıklamasını yaptı.

Svitzer Edda’nın özellikleri

GENEL UZUNLUK: 30m
GÖVDE GENİŞLİĞİ: 12.6m
UZUN KİRİŞ (Usturmaçalar DAHİL): 13,2 m
KALIPLANMIŞ DERİNLİK: 5.6m
BRÜT TONAJ: 499 GT
MİNİMUM BOLLARD ÇEKME: 65 TBP
GÜÇ: 4080 kW


Bunları da beğenebilirsin