Denizcinin anasayfası

MOL ve Kyushu Electric Power yakıt tedarik anlaşması imzaladı

Mitsui OSK Lines (MOL), Kyushu Electric Power (Kyuden) ile iki LNG yakıtlı feribot, LNGtemini için bir anlaşma imzaladı.

Japon nakliye firması Mitsui OSK Lines (MOL), Kyushu Electric Power (Kyuden) ile iki LNG yakıtlı feribot, yani Sunflower Kurenai ve Sunflower Murasaki için sıvılaştırılmış doğal gaz (LNG) temini için bir anlaşma imzaladı.
Ülkenin ilk LNG yakıtlı feribotları olma özelliği taşıyan bu iki feribot, MOL Group’un Ferry Sunflower tarafından işletilecek.

LNG yakıt tedariğinin şu anda yapım aşamasında olan feribotların teslimi ile 2022 yılı sonunda başlaması planlanıyor. Oita Eyaletindeki Beppu Limanı’na yanaşan bu feribotlara kamyondan gemiye günde yaklaşık 50 ton LNG yakıtı sağlanacak. Yakıt tedarik sürecini hızlandırmak için, “kızak” adı verilen borular, dört tank kamyonuna bağlanacak ve gemilere aynı anda yakıt vermelerine izin verecek.

Tank kamyonlarına bir Kyuden Group şirketi olan Oita Liquefied Natural Gas Company’nin yükleme istasyonunda LNG yakıtı sağlanacak.

Delmar Safety

Niyac Corporation, feribotlara LNG taşıyacak ve tedarik edecek ve Oita Gas, LNG yakıt ikmali sırasında güvenliği izleyecek.

Yakıt, Kyuden tarafından, başka bir MOL Group şirketi olan MOL Techno-Trade aracılığıyla Ferry Sunflower’a satılacak.

MOL, Ferry Sunflower ve Kyuden, bu projeyi, küresel çevre düzenlemeleri daha sıkı hale geldikçe, gemi operasyonlarının karbon emisyonunu azaltmanın etkili bir yolu olarak görüyor.


DM Group
Bunları da beğenebilirsin