Denizcinin anasayfası

Monaco’da Türk yatlarına yoğun ilgi

Türkiye’de üretilen mega yatlar, Monako’da gerçekleştirilen dünyanın en prestijli mega yat fuarı Monaco Yacht Show 2022’de yoğun ilgi gördü.

Gemi, Yat ve Hizmetleri İhracatçıları Birliği’nin (GYHİB) info stant ile katılarak sektörün tanıtımını gerçekleştirdiği fuarda, İstanbul Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği’nin ortak organizasyonuyla Türkiye’de üretilen içecekler ile Türk mezelerinin de sunumları yapıldı. GYHİB Başkanı Cem Seven, fuarın sektör için önemine değinerek, “Dünyanın en prestijli yat fuarında Türkiye markasını ve Türkiye yat sektörünü tanıtmaktan oldukça memnunuz. Standımızı ziyarete gelen potansiyel alıcıları, fuarda sergilenen Türk tersaneleri tarafından üretilmiş olan yatlara götürüyor ve ziyaretçilerimizin Türk yat endüstrisinin hangi seviyelerde üretimler yaptığını onlara gösteriyoruz” dedi.

Gemi Yat ve Hizmetleri İhracatçıları Birliği (GYHİB), Monako’da, 28 Eylül – 1 Ekim 2022 tarihleri arasında düzenlenen dünyanın en prestijli mega yat fuarı Monaco Yacht Show 2022’ye info stant ile katılarak, sektörün tanıtımını gerçekleştirdi. Birliğin standında, sektörün en popüler tekne projelerinin kolajından oluşan tanıtım filmlerinin gösterimi yapıldı. Fuarda; Türk yat inşa, tamir bakım ve ekipman sektörleri ile üye ihracatçı firmaların da tanıtımları gerçekleştirildi.

Dünyanın en prestijli teknelerinin sergilendiği fuarda, ziyaretçiler son yıllarda üretilmiş mega yatları ziyaret etme ve deneyimleme fırsatı buldu. Türkiye’de üretilmiş olan tekneler, fuarda yoğun ilgi gördü. GYHİB’in info stant alanında, İstanbul Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği’nin ortak organizasyonu ile Türkiye’de üretilen içecekler ile Türk mezelerinin sunumları da yapıldı.

Gemi Yat ve Hizmetleri İhracatçıları Birliği Başkanı Cem Seven ve yönetim kurulu üyelerinden oluşan geniş bir heyetle katılım sağlanan organizasyon kapsamında, birliğin info alanı yerli ve yabancı birçok misafirin buluşma noktası oldu.


Bunları da beğenebilirsin