Denizcinin anasayfası

Navtek ve Ecobarge arasında iş birliği

Navtek ve Ecobarge, Gothenburg Limanı'nın karbondan arındırma hedeflerine ulaşmasına yardımcı olmak için birlikte çalışacak.

NAVTEK ile Ecobarge enerji, tamamen elektrikli deniz araçları, offshore yenilenebilir enerji, düşük karbonlu nakliye ve limanların karbonsuzlaştırılması dahil olmak üzere yenilikçi denizcilik teknolojileri konusunda bir iş birliği anlaşması imzaladı.

Yapılan anlaşmaya göre, 2050 yılına kadar modern, rekabetçi ve iklim nötr bir dünya için AB’nin uzun vadeli stratejik vizyonunun gerçekleştirilmesini destekleyen denizcilik sektörünün karbondan arındırılmasına yönelik “sıfır emisyonlu deniz teknolojileri ve yenilenebilir enerji” çözümlerine ilişkin yenilikçi teknolojiler geliştirmek üzere taraflar iş birliği yapacak.

Anlaşma kapsamında: Navtek ve Ecobarge, sıfır emisyonlu deniz teknolojileri, limanların karbonsuzlaştırılması, sıfır emisyonlu gemiler, mavnalar, karada ve denizde güç ve dijital arazi tasarımı, Hidrojen FC, sıvı enerji kaynakları dahil olmak üzere değiştirilebilir enerji kaynaklarının geliştirilmesinde yenilikçi teknoloji çözümlerini teşvik etmek gibi hususlarda iş birliği içerisinde olacaklar.


Bunları da beğenebilirsin